Hlavní obsah
Ing. Markéta Adamová Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz

Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová je místopředsedkyní a poslankyní TOP 09. Mladá politička se od roku 2010 angažovala v pražské komunální politice. V roce 2013 se dostala do Poslanecké sněmovny.

Ing. Markéta Adamová Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz
Markéta Pekarová Adamová

Adamová se narodila 2. října 1984 v Litomyšli, ale po absolvování gymnázia se v roce 2005 odstěhovala do hlavního města. Tam vystudovala andragogiku na Karlově univerzitě a později ekonomii a management v průmyslu na ČVUT, odkud má titul Ing.

Do roku 2010 pracovala v personální a vzdělávací agentuře, kde se věnovala přípravě firemních vzdělávacích kurzů. Toho roku byla také zvolena do zastupitelstva Prahy 8 za TOP 09, do které vstoupila o rok dřív. Obsadila pozici uvolněné radní pro sociální oblast.

Od roku 2013 poslankyní

V červnu 2012 byla Adamová zvolena předsedkyní regionální organizace TOP 09 v Praze 8. Tuto funkci obhájila i v dubnu 2013, o několik měsíců později byla zvolena také do pražského předsednictva strany.

Na podzim téhož roku Adamová kandidovala v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny a uspěla. Na listopadovém sněmu TOP 09 v roce 2015 byla zvolena místopředsedkyní strany, o dva roky později pak první místopředsedkyní.

Kromě politiky se mladá poslankyně zúčastnila několika dobrovolnických stáží v zahraničí. Působila například v Arménii, Srbsku nebo Maroku.

Na jaře 2016 se vdala za IT specialistu ze Slovenska Tomáše Pekara, jehož příjmení užívá vedle svého rodného.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků