Hlavní obsah
Patrik Nacher Foto: Petr Horník, Právo

Patrik Nacher

Absolvent vysoké školy Bankovní institut, obor bankovní manažer (2006). V letech 1996 až 2004 pracoval v různých tiskových a mediálních pozicích ODS a později Unie svobody. V tomto období se také podílel na volebních kampaních do Sněmovny, Senátu a do krajských zastupitelstev. Za hnutí ANO byl na podzim 2017 zvolen poslancem.

Patrik Nacher Foto: Petr Horník, Právo
Patrik Nacher

Mezi roky 2002 a 2004 byl poradcem místopředsedy vlády Petra Mareše, v letech 2004 až 2006 mediálním poradcem ministra obrany Karla Kühnla.

Od roku 2005 se angažuje pro Národní radu osob se zdravotním postižením ČR, aktuálně je mediálním poradcem této organizace. Je majitelem společnosti Digitaiment, která se zabývá mediálním a PR poradenstvím.

Nacher provozuje několik internetových stránek, z nichž nejznámější se od roku 2005 zabývá tématem bank, poplatků a zvyšování finanční samostatnosti a gramotnosti spotřebitelů – www.bankovnipoplatky.com. Byl spolumajitelem prvního kamenného obchodu pro levoruké ve střední Evropě.

Podílí se na různých projektech ke zvyšování finanční gramotnosti českých spotřebitelů, například na televizním pořadu Suma sumárum aneb Kde jsou mé peníze (ČT). V oblasti médií a marketingu se pohybuje 18 let, posledních více než devět let se věnuje spotřebitelským tématům a bankovnictví.

Na podzim roku 2017 byl ze čtvrtého místa kandidátky zvolen jako nestraník za hnutí ANO do Poslanecké sněmovny. Získal 4147 preferenčních hlasů. V dubnu 2018 se stal lídrem kandidátky hnutí ANO pro komunální volby do zastupitelstva hl.m. Prahy, byl tedy i kandidátem hnutí na post pražského primátora. Podpořila jej i stávající primátorka Adriana Krnáčová.

Patrik Nacher na jednání zastupitelstva hlavního města Prahy 6. června 2019.

Foto: Jan Handrejch, Právo

V červenci 2018 byl však přesunut na druhé místo kandidátky a novým lídrem se stal Petr Stuchlík, který dal straně před volbami tři miliony korun. Nacher ve volbách obhájil mandát zastupitele Prahy a díky preferenčním hlasům předběhl i lídra kandidátky Stuchlíka.

Strana skončila až na pátém místě a odešla do opozice. Stuchlík nakonec z postu zastupitele a tedy i z politiky odešel.

Patrik Nacher je ženatý a má dceru a syna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků