Hlavní obsah
Ing. Jan Bartošek Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz

Jan Bartošek

Předseda poslaneckého klubu lidovců a místopředseda KDU-ČSL zasedá ve Sněmovně už od roku 2013. Dříve pracoval jako terapeut, prohlašuje o sobě, že je „Jihočech tělem i duší“. Právě v Jihočeském kraji byl Jihlavský rodák zvolen do Sněmovny.

Ing. Jan Bartošek Foto: koláž Novinky s použitím www.psp.cz
Jan Bartošek

Bartošek se narodil v roce 1971 v Jihlavě. Vystudoval Zemědělskou fakultu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Později absolvoval specializační studium dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Předseda dramaterapeutů

Dlouhodobě se zajímá o dramaterapii, tedy metodě, při které se v terapii využívá divadelních prvků. Bartošek je členem české asociace dramaterapeutů a jeden čas jí také předsedal. Dříve také pracoval jako terapeut v terapeutické komunitě nedaleko Dačic, kde se věnoval léčbě drogově závislých. V současnosti působí i jako externista na své alma mater v Olomouci.

Místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku o sobě na webových stránkách strany tvrdí, že „jako první politik v ČR sestavil odborné týmy v oblasti práva a IT a začal podnikat právní kroky pro zrušení pochybné zakázky ministra Drábka“.

Členem lidovců je od roku 2006, v letech 2008 a 2012 neúspěšně kandidoval do jihočeského krajského zastupitelstva, mezitím se v roce 2010 neúspěšně ucházel o poslanecké křeslo. To mu připadlo až v roce 2013 v předčasných volbách.

V roce 2017 svůj mandát obhájil. V novém volebním období je předsedou poslaneckého klubu lidovců. Dále zasedá v obraném a v bezpečnostním výboru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků