Hlavní obsah
Logo Transparency International Foto: archiv, Novinky

Transparency International

Transparency International je mezinárodní síť neziskových a nevládních organizací, jejíž hlavním úkolem je boj s korupcí. Jako taková je jediná na světě.

Logo Transparency International Foto: archiv, Novinky
Transparency International

Organizace, jež vznikla v roce 1993 v Německu, se zaměřuje především na provádění systémových změn jak v oblasti veřejné správy a legislativy, tak v soukromém sektoru. Zabývá se například problematikou veřejných zakázek, střetu zájmů a nakládáním s veřejnými prostředky.

Transparency International také občanům poskytuje bezplatnou právní pomoc v případech, kdy se dotyčný setká s korupčním jednáním. Mimo to také organizuje vlastní vzdělávací kurzy.

Organizace je financována zejména z grantů, které pocházejí ze státních i soukromých programů. Vedlejším zdrojem jsou dary a výnosy z uskutečněných akcí, jakými jsou například vzdělávací kurzy.

Do svých protikorupčních programů se snaží zahrnovat jak nejvyšší vládní podniky, tak soukromé podniky a celou občanskou společnost.

Sídlo organizace se nachází v Berlíně, v současnosti po světě působí více než 90 jejích poboček. Šéfem české pobočky je od roku 2008 David Ondráčka.

Zdroj: transparency.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků