Hlavní obsah
Vodafone Foto: Vodafone

Vodafone

Vodafone, který vznikl na počátku osmdesátých let, má ze všech telekomunikačních společností na světě nejvyšší příjmy a je druhý podle počtu zákazníků. V roce 2005 pronikl na český trh, když převzal tuzemskou společnost Oskar.

Vodafone Foto: Vodafone
Vodafone

Od roku 1985, kdy se v síti Vodafone uskutečnil první hovor, ušel britský operátor dlouhou cestu. Společnost, jejíž hlavní sídlo se nachází v Londýně, měla v roce 2010 přibližně 360 miliónů zákazníků po celém světě a čistý zisk přes 8,65 miliardy liber. Působí ve více než třiceti zemích a zaměstnává na 80 tisíc lidí.

Vodafone (zkratka pochází z anglického voice data fone) má na kontě několik světových prvenství. Britskou mobilní licenci získal v roce 1983 a o dva roky později se v jeho síti uskutečnil první hovor. V roce 1991 se zasadil o vůbec první mezinárodní hovor, který probíhal mezi Británií a Finskem. Tři roky nato jako první v Británii spustili systém SMS zpráv.

Český mobilní operátor Oskar, který vstoupil na trh 1. března 2000, se stal v roce 2005 členem rodiny Vodafone. Rok nato se Oskar Mobil a.s. přejmenoval na Vodafone Czech Republic a.s. Dnes má český Vodafone kolem tří miliónů zákazníků a zaměstnává více než dva tisíce lidí.

Za svou činnost získala česká pobočka řadu ocenění. Například v roce 2010 byla vyhlášena nejodpovědnější tuzemskou firmou, rok předtím druhým nejlepším zaměstnavatelem a generální ředitelka Muriel Anton byla zvolena manažerkou roku a první ženou českého byznysu.

Další informace o společnosti Vodafone najdete na firmy.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků