Hlavní obsah
Poslanec Jiří Rusnok Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

Jiří Rusnok vstoupil v roce 2010 za Věci veřejné do Poslanecké sněmovny. Zvolen byl za Moravskoslezský kraj. O dva roky později přestoupil spolu s Karolínou Peake a několika dalšími poslanci do nově vzniklého parlamentního uskupení LIDEM.

Poslanec Jiří Rusnok Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky
Jiří Rusnok (LIDEM)

Jiří Rusnok se narodil 21. července 1983 v Třinci. Vystudoval Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity v oboru Ekonomika podnikání v obchodě a službách.

Do politiky vstoupil jako poslanec Věcí veřejných, když byl v roce 2010 zvolen za Moravskoslezský kraj. Ve Sněmovně nakonec usedl do rozpočtového výboru a výboru pro zdravotnictví.

Na jaře roku 2012 se připojil ke Karolíně Peake a po rozkolu ve straně vystoupil z Věcí veřejných. Později se stal členem liberálních demokratů (LIDEM).

Po rozpadu vlády v roce 2013 kandidoval do Sněmovny, jako další členové hnutí LIDEM, za Stranu soukromníků České republiky, ale neuspěl.

V listopadu 2013 byl na sněmu LIDEM zvolen prvním místopředsedou strany. Ta posléze zanikla a transformovala se do hnutí Řád národa.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků