Hlavní obsah
Nejlepší filmy podle nálady Foto: Novinky

Nejlepší filmy podle nálady a tipy, když už nevíte, co si pustit

Viděli jste jeden film s Clintem Eastwoodem a teď toužíte vidět ty nejlepší role, které si zahrál? Nebo máte náladu udělat víkendový maraton top filmů od Quentina Tarantina? Možná se po těžkém dni prostě chcete zasmát a hledáte výběr skvělých komedií, u kterých nemusíte dumat o smyslu života? Podívejte se na naše tipy.

Nejlepší filmy podle nálady Foto: Novinky
Nejlepší filmy podle nálady a tipy, když už nevíte, co si pustit

Neexistuje žebříček nejlepších filmů, který by uspokojil každého. A tak jsme sestavili tipy podle žánrů, herců či režisérů nebo třeba efektů.

Pokud si chcete odškrtnout, že jste viděli opravdu kultovní klasiky, na které se odkazují tvůrci v dalších dílech, máme pro vás desítku těch neskloňovanějších. Sáhnout můžete i po oscarovém výběru.

Možná jste si právě v obýváku postavili domácí kino a chcete vyzkoušet jeho možnosti. Vychutnejte si to, na co samotný notebook nestačí. Sáhněte po některém z filmů, kde se vydařily filmové efekty, nebo po těch, které mají tu správnou šťávu ve 3D.

Pohádky, animáky a Vánoce

Nabídka myslí i na hřejivou atmosféru vánočních snímků. A nechybí ani podívaná pro ty nejmenší, kteří nejen o Vánocích touží po pohádkách.

Nejlepší filmy podle období

Není to snadné. Dobré filmy vznikají dnes, vznikaly minulý rok, vznikaly i kdysi dávno. Vyberte si podle období, které je vám nejbližší.

České, francouzské nebo italské filmy

Spíše českou klasiku, něco s francouzských šarmem nebo italskou grácií? A co takhle se vydat za specifikou japonského filmu? I na takové filmy máme tipy.

Nejlepší filmy podle žánrů

Tohle je klasika. Prostě máte chuť se bát a chcete vidět horor. Je valentýnský večer a vy chcete pít víno u romantického kousku nebo máte za sebou těžký den a chcete se prostě jen uvolnit a zasmát. Vyberte si podle žánrů.

Legendární tvůrci, studia i režiséři

Jednou něco frčí, ale vy se nějak nestíháte rozkoukat. Co z celé té řady má smysl vidět nebo čím vlastně začít? Ať už sáhnete po nějaké režisérské legendě, nebo se rozhodnete si udělat pořádek v marvelovkách, naše tipy vám to určitě usnadní.

Filmy podle herců

Věčně mlčící Clint Eastwood, devadesátkový klasik Bruce Willis nebo Leonardo di Caprio, který toho za sebou má dávno víc než jen Titanic. S kým z nich byste dali maraton?

Auta, upíři, UFO a vesmír nebo zombie filmy

Přiznejme si, někdy se podíváte na film třeba s vesmírnou tematikou a máte chuť bez ohledu na žánr vidět něco dalšího, protože se tématu nemůžete nabažit. I pár takových kousků se tu najde. Ujíždíte na upírech, psích filmech, UFO nebo zombíkách? Koukněte, jestli už jste je viděli všechny.

Co dál? Další filmové tipy!

Nenašli jste ani v našem velkém množství tipů na filmy to pravé? Vracíme s k nostalgiím, filmovým zajímavostem, píšeme o filmových novinkách i oceněních nebo dění na festivalech. Všechno to najdete zde -> Filmy a seriály

Mohlo by vás zajímat: Filmový festival ve Varech; Český Lev

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků