Co v Poradně najdete

V poradně najdete každou středu článek, jehož účelem je poradit každému, kdo chce cestovat. Zpravidla střídáme informace ke způsobu cestování a kupování zájezdů či dovolené s informacemi, co je potřeba vědět, když jedete do konkrétní země. Vždycky to, co je aktuální a co podle nás můžete potřebovat. I silvestrovský článek měl ryze praktický dosah, ale laděný humorněji, protože nejlepší vtipy píše život. Pokud vám unikl a chcete se zasmát, můžete se pobavit i v horkém létě.

Co už tady bylo

Do dnešního dne už vyšlo 62 článků. Úplný přehled by proto byl příliš dlouhý. Uvádíme pro orientaci, kde můžete najít informace podle hlavních tematických bloků:

Jak kupovat dovolenou a nenaletět:

Kdy kupovat zájezd výhodně:Jak se vyznat v pojmech a v cenách:O ubytování, stravování, délce zájezdů, výletech a průvodcíchJak s doklady a pojištěním, domácími mazlíčkyStorno zájezdu, vyšší mocO cestování s dětmiJak se zavazadly, letecká dopravaJak s reklamacemi Lyžování – v Rakousku, Itálii + desatero

 

Hotel u moře

Hotel u moře

FOTO: archiv ACK ČR

 

O kterých zemích jsme již informovali

Egypt

Řecko a řecké ostrovy

Turecko

Bulharsko

Kapverdské ostrovy

Spojené Arabské Emiráty

Kypr

Kuba

Dominikánská republika

Jamajka

Omán

 Palestina

Mexiko

Venezuela

Vietnam

Zanzibar

Keňa a safari

Thajsko

Srí Lanka

Baleárské ostrovy

Tunisko

Madeira

 

Kypr

Kypr

FOTO: archiv ACK ČR

 

Co by vás zajímalo

Podmínky pro cestování se průběžně mění. Proto bude časem potřeba některé věci upřesnit nebo doplnit. Zemí, které jsme dosud nezařadili, je nepřeberně. Do které si chcete přečíst balíček rad na cestu? Je dobře možné, že potřebujete něco, co nám, kteří se v cestovním ruchu pohybujeme neustále, ani nepřijde zajímavé.

Staňte se iniciátory Poradny a napište mi, o čem byste chtěli číst, na eva@ackcr.cz