Hlavní obsah
Milan Hnilička Foto: David Zápal, Novinky

Milan Hnilička

Bývalý hokejový brankář, olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa. Hokejovou kariéru ukončil v roce 2010, v roce 2017 kandidoval do Poslanecké sněmovny jako nestraník za hnutí ANO, po říjnových volbách se stal poslancem. Od srpna 2019 je také předsedou nově vzniklé Národní sportovní agentury.

Milan Hnilička Foto: David Zápal, Novinky
Milan Hnilička

Hnilička se narodil v roce 1973 v Litoměřicích. V letech 1989-92 chytal za kladenský ligový tým a poté ve svých devatenácti letech odešel do USA, protože se chtěl probojovat do NHL. To se mu nepovedlo, a proto hrál v USA pouze nižší soutěže. Po pár letech se vrátil zpět do České republiky, kde hrál dva roky za Kladno a poté odešel do pražské Sparty.

Během krátké doby se opět probojoval do českého národního týmu, se kterým dosáhl největšího úspěchu v roce 1998 na ZOH v Naganu (zlatá medaile). Následující rok se podílel na získání titulu mistrů světa v Norsku. Mistrem světa se stal ještě v roce 2001 v Kanadě a o čtyři roky později ve Vídni.

Po roce 1999 působil ve Spojených státech, v roce 2004 se vrátil zpět do České republiky. V létě roku 2010 ukončil kariéru a přijal nabídku sportovního manažera Mladé Boleslavi. Od roku 2012 byl manažerem reprezentační sedmnáctky. V sezóně 2016/2017 byl u české hokejové reprezentace asistentem generálního manažera, v srpnu 2017 se stal generálním manažerem národního týmu.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny 2017 byl z pozice nestraníka dvojkou na kandidátce hnutí ANO ve Středočeském kraji. Získal 8 188 preferenčních hlasů a stal se tak poslancem.

V srpnu 2019 se stal předsedou nově vzniklé Národní sportovní agentury, která má převzít od ministerstva školství veškerou sportovní agendu včetně přerozdělování dotací.

Milan Hnilička má s manželkou Radkou dcery Barboru a Adélu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků