Hlavní obsah

Babiš chce Hniličkovu hlavu

25. 1. 2021, 10:55 • Aktualizováno 25. 1. 2021, 12:38
Novinky, Dominika Jeřábková , jas, ada,nig

Premiér Andrej Babiš chce, aby vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička rezignoval jak na post šéfa Národní sportovní agentury, tak na mandát poslance ANO. Řekl to v pondělí Právu v reakci na Hniličkovu účast na party v hotelu v Teplicích, kterou o víkendu navštívil spolu s bývalým šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem a dalšími navzdory platným vládním opatřením.

Pondělní vydání deníku Blesk

Článek

„Milan Hnilička se dopustil obrovské chyby,“ řekl Právu Babiš s tím, že ho považoval za slušného člověka a sportovce. Nechápe, proč se účastnil podivné akce s podivnými lidmi.

„Je to strašná chyba a měl by rezignovat na mandát poslance i na funkci šéfa Národní sportovní agentury,“ prohlásil premiér.

V případě odchodu z čela sportovní agentury ale premiér připouští, že po roce, kdy se její činnost rozjela, by to mohlo způsobit určitou destabilizaci. Proto prý bude záležet na postoji sportovních svazů a lidí pohybujících se v této oblasti. „Je to nepřijatelné, za svůj krok musí platit,“ dodal Babiš.

Foto: Drahoslav Ramík, ČTK

Předvolební billboard hnutí ANO v Karviné

Nepřijatelné papalášství

Babiš už před tímto vyjádřením řekl, že Hnilička by měl vyvodit z účasti na party osobní důsledky. „Je to nepřijatelné papalášství a hlavně porušení vládních nařízení. Pánové si z nich udělali trhací kalendář. Všichni zúčastnění, včetně hotelu, ve kterém se ta akce konala, za to musí nést následky. Na fotce jsem poznal i Milana Hniličku,“ sdělil Novinkám.

Dále zdůrazňoval, že on sám neví, co tam Hnilička dělal, a nechápe, proč tam vlastně byl. „Očekávám, že z toho pro sebe vyvodí důsledky. Měříme všem stejným metrem,“ uvedl Babiš.

Porušili, co mohli. Noční mejdan v Teplicích: V hlavních rolích Hnilička, Šlégr, Paroubek, Benda

Když byl v říjnu při porušování vládních opatření přistižen tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), následoval jeho konec ve funkci.

Hromadná akce, bez roušek, přes noc

Kromě předsedy Národní sportovní agentury Hniličky a expremiéra Jiřího Paroubka se na akci, kterou zachytili reportéři Blesku, objevil dále také samotný majitel teplického hotelu, politický podnikatel Petr Benda a místopředseda Rady ČT Jiří Šlégr.

Chcípl PES. Policie nahlásila více než 30 rebelujících restaurací

Všichni přítomní vzhledem k 5. stupni protiepidemického indexu PES, který v Česku stále platí, porušili hned několik vládních opatření. Vedle zákazu pořádání a účasti na hromadných akcích zároveň nedodrželi zákaz nočního vycházení po 21. hodině. Většina aktérů rovněž neměla roušky.

Foto: Vít Šimánek, ČTK

Zleva předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička a premiér Andrej Babiš (ANO)

Pokud jde o samotné ubytovací zařízení, má být uzavřeno s výjimkou ubytování v rámci pracovních cest, případně ubytování lidí v karanténě.

Kabátek měl také vyvodit důsledky. Nevyvodil

Výzva k vyvození důsledků se dá nicméně vykládat různě, jak v pátek ukázal šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek. Tomu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek vzkázal, že po jeho přednostním očkování proti koronaviru očekává reakci coby slušného člověka.

Kabátek rezignovat nehodlá, bylo by to podle něj nezodpovědné

Kabátek odmítl, že by sám rezignoval, a nechal rozhodnutí na správní radě.

Anketa

Měl by Milan Hnilička opustit post šéfa Národní sportovní agentury a složit poslanecký mandát?
Ano
80,8 %
Stačí odchod z čela Národní sportovní agentury
2,8 %
Stačí odchod ze Sněmovny
3,4 %
Ne
13 %
Celkem hlasovalo 10375 čtenářů.

Reklama

Výběr článků