Hlavní obsah
 

Vláda schválila další „koronavirové“ změny. Sledujte tiskovou konferenci

Vláda Andreje Babiše (ANO) v pondělí přerušila projednávání diskutované novely zákona o ochraně veřejného zdraví, jež by posílila pravomoci ministra zdravotnictví. Informoval o tom ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet naopak odsouhlasil pozastavení EET do konce roku či zvýšení ošetřovného pro OSVČ. Brífink po jednání Novinky nabízejí živě.

 
Vláda schválila další „koronavirové“ změny. Sledujte tiskovou konferenci

Změnu zákona o ochraně veřejného zdraví si pochvaloval jak ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), tak i jeho tým. Změny je podle nich třeba udělat s ohledem na to, že 17. května zřejmě skončí nouzový stav a vláda by potom nemohla vyhlašovat nařízení, což právě změnou zákona chtěla docílit.

Jednání o této novele ale vláda přerušila. Do čtvrtka má změnu jiného zákona připravit jiný ministr, tedy Jan Hamáček jako ministr vnitra.

Vláda v pondělí naopak rozhodla, aby se elektronická evidence tržeb pro všechny vlny odložila do konce roku 2020. Už v průběhu jednání o tom na Twitteru informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), která tento krok avizovala v neděli.

„Jak subjekty, které spadaly do prvních dvou vln, tedy velkoobchod, maloobchod, stravování a ubytování, tak subjekty, které měly původně začít evidovat 1. května, začnou evidovat své tržby až 1. ledna 2021,“ uvedl resort v tiskové zprávě.

Dosud byla evidence pozastavená na dobu trvání nouzového stavu a tří měsíců po jeho skončení.

Kabinet dále rozhodl o navýšení ošetřovného pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Částka 424 korun denně by se měla zvednout na 500 korun za den, a to od dubna.

Vláda zároveň odsouhlasila podporu pro malá eseróčka. Podpora bude 500 korun děnně, a to od 12. března až do 8. června.

Vláda odsouhlasila také uvolnění mezinárodní osobní dopravy od 11. května.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků