Hlavní obsah
KKCG Foto: archív firmy

KKCG

Nadnárodní finanční a investiční skupina, která se zaměřuje zejména na oblast herního průmyslu, realit a těžby ropy. KKCG spravuje aktiva převyšující 6 miliard eur (155 miliard korun). Jejím zakladatelem a vlastníkem je Karel Komárek.

KKCG Foto: archív firmy
KKCG

Komárek KKCG založil v roce 1995. Základem skupiny KKCG se staly Moravské naftové doly, kde se podařilo po sametové revoluci pokračovat v těžbě ropy a plynu na Moravě.

Další významnou investicí v počátcích jeho podnikání bylo převzetí nejvýznamnější české cestovní kanceláře Fischer v roce 2003. Diverzifikace KKCG významně pokračovala v roce 2011, kdy Karel Komárek získal spolu se skupinou PPF společnost Sazka a vstoupil do herního a loterijního průmyslu. V současné době vládne největšímu evropskému hernímu holdingu Sazka Group, který zahrnuje podíly v řecké loterii OPAP, rakouském Casinos Austria a Lottoitalii. Zároveň investuje do oblasti informačních technologií.

Zakladatelem a vlastníkem společnosti je Karel Komárek, který začal s podnikáním v roce 1990, když mu bylo 21 let. Byl iniciátorem vzniku řady společných projektů s významnými světovými a nadnárodními firmami, zejména z oblasti ropy a plynu. Pohybuje se v první pětici žebříčku nejbohatších Čechů.

Další informace o společnosti KKCG najdete na firmy.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků