Hlavní obsah
Ministr zahraničí Tomáš Petříček Foto: Jan Handrejch, Právo

Měli jsme reagovat rychleji. Ministr Petříček připustil selhání v Karviné

Ministr zahraničí Tomáš Petříček v neděli v Ranním interview Radiožurnálu připustil, že v případě ohniska koronaviru v Karviné se mělo reagovat rychleji. Nevyloučil možnost vyhlášení karantény v Karviné, i když řekl, že to závisí na rozhodnutí epidemiologů. S Kyprem se pokusí vyjednat, aby nebylo nutné mít negativní test na covid-19.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček Foto: Jan Handrejch, Právo
Měli jsme reagovat rychleji. Ministr Petříček připustil selhání v Karviné

Ke Karviné Petříček řekl: „Je možné, že tady jsme měli reagovat rychleji. V případě, že jsme věděli, že se skutečně jedná o velmi lokalizovaný problém, tak ho držet pod kontrolou a zabránit šíření.”

Petříček připustil, že ho zaskočilo, když čtyři evropské země přitvrdily vůči českým občanům. Překvapilo ho to zejména v případě Slovinska. Vysvětlil, že je to dáno tím, že Slovinsko nastavilo velmi tvrdé podmínky ohledně počtu nových případů na 100 000 obyvatel. U Estonska a Lotyška, kde musí čeští občané automaticky do karantény, i když by měli negativní test na covid-19, je to dáno tím, že používají jiná data, než jsou oficiální.

V případě Kypru, kam míří stovky Čechů na dovolenou se ministerstvo pokusí vyjednat zmírnění podmínek. Nyní musejí čeští občané předkládat negativní test ještě před nástupem do letadla. Chce, aby to bylo možné až při příletu na Kypr.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků