Hlavní obsah
Irský premiér Micheál Martin Foto: Johanna Geron, ČTK/AP

Irsko nezařadilo Česko na seznam bezpečných zemí

Irská vláda ve středu zrušila povinnou dvoutýdenní karanténu pro obyvatele 15 evropských zemí, uvedla agentura Reuters. Česko na zeleném seznamu Irska nefiguruje, protože těsně neplní podmínku o nanejvýš pěti nakažených lidech na 100 tisíc obyvatel.

Irský premiér Micheál Martin Foto: Johanna Geron, ČTK/AP
Irsko nezařadilo Česko na seznam bezpečných zemí

Karanténa kromě Čechů zůstává povinná například i pro sousední Velkou Británii.

V Česku počet potvrzených případů stoupl v úterý o 212 lidí. Největší ohniska nákazy jsou na Karvinsku (zhruba 60 nakažených na 100 tisíc obyvatel), Frýdecko-Místecku (38 na 100 tisíc) a Jablonecku (24 na 100 tisíc).

Neomezený vstup do Irska budou mít lidé z Malty, Finska, Norska, Itálie, Maďarska, Estonska, Lotyšska, Litvy, Kypru, Slovenska, Řecka, Grónska, Gibraltaru, Monaka a San Marina. Pro Iry to zároveň znamená, že při návratu z těchto zemí nemusí do izolace.

Irsko v rámci Evropské unie patří mezi méně zasažené země koronavirovou pandemií, na 100 tisíc obyvatel má v posledních dvou týdnech pět nakažených. Stejnou podmínku pro vstup do země tak určilo pro všechny země. Zelený seznam však bude na základě doporučení irských úřadů revidován každé dva týdny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků