Hlavní obsah
 

Bruselský autobus lidem v karanténě přehrává vzkazy

Běžně by člověk zavolal nebo napsal zprávu, když se s někým nemůže setkat osobně. Jenže to je relativně nuda ve srovnání s autobusem, který vám zastaví před domem a přehraje zprávu. Takový jezdí do pátku v Bruselu.

 
Bruselský autobus lidem v karanténě přehrává vzkazy

Samozřejmě že můžete zvednout telefon a prarodičům zavolat, když není rozumné je navštěvovat kvůli riziku nákazy koronavirem. Nebo, pokud si rozumí s technikou trochu víc, popovídat si s nimi při videohovoru. Jenže když před domem zacinká autobus a přehraje vám vzkaz, je to něco zcela jiného.

Takový autobus – přesněji, elektrobus – jezdí nyní ulicemi belgického Bruselu v rámci projektu „Voices of Brussels” (česky „Hlasy Bruselu”) a obyvatelům, kteří se nemohou hnout z bytu kvůli koronavirové pandemii, přehraje vaši zprávu. A vůbec to nemusí být prarodiče nebo vaši blízcí, se kterými se nemůžete potkat osobně, poslat takto vzkaz a poděkování lze třeba i lékařům.

„Bylo to překvapení, nečekaly jsme to, potěšilo nás to, bylo to krásné překvapení. Sblíží to lidi i přes omezení volného pohybu,” říká Carmen Diazová, která spolu s Asuncion Mendezovou dostala takto zprávu od dcery a vnučky Loreny Sanchezové.

„Byly šťastné a ten nápad je skvělý. Opravdu může mít dopad na spoustu lidí, zejména na ty starší, kteří nemají přístup k technologiím. Ale i mladší – moje maminka používá WhatsApp, ale tohle je prostě něco speciálního,” řekla Sanchezová agentuře AP, která zprávu zveřejnila.

Podle řidiče autobusu Alexe Vandecasteela to vypadá, že lidé oceňují fakt, že na ně ostatní myslí, i když se nyní nemohou potkávat osobně. Autobus bude Bruselem jezdit do pátku 24. dubna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků