Hlavní obsah
Ministr zdravotnictví Roman Prymula Foto: Petr Horník, Právo

Zas tolik jsem toho neprovedl, klidně rezignuji, prohlásil Prymula

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) prý netušil, že se schůzka se šéfem poslanců Jaroslavem Faltýnkem odehrává v zavřené restauraci. Pokud si to veřejnost přeje, klidně rezignuji, řekl Prymula.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula Foto: Petr Horník, Právo
Zas tolik jsem toho neprovedl, klidně rezignuji, prohlásil Prymula

Ministr to řekl při rozhovoru s týdeníkem Respekt.

„Myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl,” hájil se ministr, kterého deník Blesk vyfotil, jak opouští jednání v restauraci bez roušky a rovněž bez roušky nasedá do služebního vozu. „Přes ten dvůr jsem roušku neměl, potom jsem si ji v autě vzal,” řekl Prymula.

Na námitku, že v uzavřené restauraci neměli oba politici co dělat, Prymula uvedl, že byl v salonku.

Na schůzce prý byli čtyři lidé. Další osoby krom Faltýnka jmenovat nechtěl. Po dobu jednání prý většinou byli bez roušek, neboť průběžně docházelo ke konzumaci.

„V momentu, kdy máte na stole nějaký nápoj, tak ty roušky nejsou,” konstatoval Prymula, že po dobu jednání „většinově roušky nebyly”.

Na setkání se prý řešila situace kolem koronaviru a to, jakým způsobem by se měla zlepšit  Prymulova komunikace. Popřel nicméně, že by se jednání zúčastnili členové premiérova PR týmu.

Restaurace, která pohostila Prymulu s Faltýnkem, v pátek neotevřela ani okénko

Video: Novinky

S premiérem Andrejem Babišem (ANO) se již o celé záležitosti bavil. „Pan premiér řekl, že je to chyba, a vytknul mi to,” dodal Prymula.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků