Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Michaela Říhová, ČTK

Babiš: Všichni chceme mít Vánoce, musíme to zvládnout v listopadu

Premiér Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že pokud chceme prožít normální Vánoce, musíme se s epidemií koronaviru popasovat v listopadu. Pokud se nárůst nepodaří zastavit, budeme mít podle premiéra velký problém.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Michaela Říhová, ČTK
Babiš: Všichni chceme mít Vánoce, musíme to zvládnout v listopadu

„Když lidi omezí maximálně styky, když nebudou kontakty, ten vir se nepřenese,” apeloval Babiš ve vysílání Radia Z.

„Všichni chceme mít Vánoce, chceme mít otevřené obchody a chceme, abychom chodili na trhy. A my to musíme zvládnout v rámci listopadu,” řekl Babiš. „Pokud to nezploštíme, predikce nejsou dobré,” dodal s tím, že dosavadní opatření lidé příliš nerespektovali a „mobilita je stále vysoká”.

Faltýnek se do toho neměl montovat

Babiš v rozhovoru také odmítl, že by šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek na jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) řešil nákup testovacích přístrojů antigenních vakcín.

„On se do toho vůbec nemá montovat, to není jeho byznys,” uvedl Babiš s tím, že ze strany Faltýnka jde o opakované pochybení.

„Na to si dohlídnu sám,” uvedl Babiš s tím, že s výrobcem již jednal. Prymulu noční schůzka v restauraci připravila o důvěru premiéra a post ministra.

ČSSD z vlády nikdy neodejde

Babiš se vyjádřil i k výroku šéfa ČSSD Jana Hamáčka, který v reakci na Prymulovu kauzu uvedl, že pokud ministr neskončí, mohla by ČSSD odejít z vlády.

„Nikdy neodejdou, co by dělali,” prohlásil sebevědomě Babiš na adresu koaličního partnera s tím, že s Hamáčkem má korektní vztahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků