Hlavní obsah
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček Foto: Josef Vostárek, ČTK

Noste roušky. Nečekejte, až vám to ministr nařídí, vyzývá Hamáček

Lidé by podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) měli začít nosit roušky v uzavřených prostorách už nyní. Neměli by proto čekat až na to, jaká opatření v pátek oznámí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček Foto: Josef Vostárek, ČTK
Noste roušky. Nečekejte, až vám to ministr nařídí, vyzývá Hamáček

„Ať už ministr Vojtěch zítra oznámí cokoli, tak my nemusíme čekat na to, až nám vláda něco nařídí. Můžeme sami minimalizovat šíření epidemie. Chci proto požádat, aby lidé nosili roušky, pokud se pohybují v uzavřených prostorech,“ prohlásil ve čtvrtek při představování kandidátů sociálních demokratů do Senátu Hamáček.

Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci by měl ministr zdravotnictví zítra oznámit, zdali se znova zavedou některá plošná opatření. Ve hře jsou opět roušky ve vnitřních prostorách.

„Čísla nakažených jsou alarmující. Ukazuje se, že se situace zhoršuje a je potřeba, aby naši občané jasně věděli, jaký je plán do budoucna. Očekávám proto, že ministr zítra jasně sdělí, jaký bude postoj,“ dodal Hamáček.

Aktuálně je v ČR přes pět tisíc aktivních případů a v posledních dnech poměrně výrazně narostl i počet nově odhalených případů.

Podle ministra by ale zároveň nemělo dojít k tomu, že se opět „vypne” celá Česká republika, „Víme, jaké obrovské náklady stála Českou republiku plošná opatření. Nikdo nechce, aby se to znova opakovalo,“ tvrdí ministr vnitra.

Podzimní volby 

Ten také ve čtvrtek uvedl, že na 28. července svolal schůzku předsedů poslaneckých klubů. „Budeme jednat o tom, jak budou zajištěny podzimní volby. Chci slyšet názory stran, jak situaci řešit,“ sdělil.

Lidé, kteří jsou v karanténě, by totiž nemohli jít podle nynějších pravidel k volbám, což se nelíbí opozici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků