Hlavní obsah
Foto z nakládky zdravotnického materiálu na letišti v Šanghaji Foto: Smartwings Group

Letadlo Smartwings je na cestě do Prahy, veze 1,9 milionu roušek a 100 tisíc respirátorů

Další z letadel Smartwings Group míří z Číny do ČR s nákladem zdravotnického materiálu. Přistát by mělo v noci na úterý, informovala mluvčí společnosti Vladimíra Dufková.

Foto z nakládky zdravotnického materiálu na letišti v Šanghaji Foto: Smartwings Group
Letadlo Smartwings je na cestě do Prahy, veze 1,9 milionu roušek a 100 tisíc respirátorů

„Ve 13:15 hod. středoevropského času odletěl Boeing 737-900 ze Šanghaje, na palubě veze 1,9 milionu roušek a 100 tisíc respirátorů. Předpokládaný čas přistání letadla v Praze je před druhou hodinou ranní,” uvedla Dufková.

Již v noci na pondělí v Praze přistálo se zdravotnickým materiálem letadlo ČSA Airbus A319, které přivezlo milion roušek a další zdravotnický materiál.

Smartwings Group se prostřednictvím svých letadel ve spolupráci s příslušnými ministerstvy podílí na zajištění dopravy potřebného zdravotnického materiálu z Číny a na repatriaci českých občanů do ČR ze zahraničí.

Další zdravotní materiál do Česka přivezl velkokapacitní letoun ve službách NATO Ruslan, na palubě byla i část daru skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. PPF poskytla respirátory nebo testy na koronavir.

„Naše pomoc v rozsahu více než 100 milionů korun je do Česka dopravována postupně. Včera v ranních hodinách přiletěla první část letadlem Ruslan, další by měla být doručena v úterý. Dopravu do ČR zajišťuje ministerstvo vnitra a ministerstvo zdravotnictví. Na žádost krizového štábu jsme upravili rozsah naší pomoci podle aktuálních potřeb: například uhradíme nákup 50 plicních ventilátorů pro potřeby českých nemocnic,” řekla Novinkám mluvčí PPF Jitka Tkadlecová.

Do leteckého mostu jsou zapojena také letadla společnosti China Eastern.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků