Hlavní obsah
Za touto podívanou přijedou do řecké Oie asi dva miliony turistů ročně. Foto: Taťána Marenčíková, Novinky

Základní informace pro cestování a pobyt v Řecku

Úřady v Řecku k 9. říjnu zaznamenaly evidovaly 21 381 nakažených, z čehož více než polovina jsou aktivní případy. O život koronavirus připravil 430 osob. Cestování do Helénské republiky a pobyt v ní patří ke spíš bezpečnějším cestovatelským počinům. Ovšem Řecko si svou „koronavirovou bezpečnost” chrání a od 28. září vyžaduje test na koronavirus.

Za touto podívanou přijedou do řecké Oie asi dva miliony turistů ročně. Foto: Taťána Marenčíková, Novinky
Základní informace pro cestování a pobyt v Řecku

Turisté musí nadále dbát na včasné vyplnění on-line formuláře, nejdéle 24 hodin před odletem, na jehož základě se jim vygeneruje QR kód potřebný ke vstupu na řecké území. Formulář najdete ZDE.

Po vyhodnocení formuláře obdrží každý cestující elektronicky individuální QR kód, jímž se musí (v elektronické nebo tištěné podobě) prokázat při nástupu na palubu letadla a při vstupu na území Řecka, a to jak letecky, tak trajektem či po silnici.

Čerstvé negativní testy jsou od konce září požadovány již nejen pro ty, kteří vstoupí do země po zemi, ale i pro ty, kteří přicestují letecky. Na některých místech je možnost podstoupit test po příletu, nemá-li jej člověk k dispozici. V případě odmítnutí dochází k odepření vstupu do země.

Ortodoxní kostel a panorama Firy při pohledu z jednoho z luxusních hotelů

Foto: Taťána Marenčíková, Novinky

Roušku s sebou

Na veřejnosti řecké úřady doporučují dodržovat odstup, ideálně 1,5 až 2 metry. Nošení roušky je povinné ve zdravotnických zařízeních, hromadné dopravě, v taxi a výtahu, jakož i v obchodních domech a centrech. Porušení je pokutováno 150 eury, upozornilo na svých stránkách ministerstvo zahraničí. Rouška je doporučena také v obchodech a uzavřených prostorách

Kontakt na Velvyslanectví ČR v Athénách:
Telefon: +30-210-67 299 13
Email: athens@embassy.mzv.cz
Informace Ministerstva zahraničních věcí ČR k Řecku a podmínkám vstupu do země

Řecko je mezi turisty oblíbené zejména pro množství různě velkých i klidných ostrovů rozesetých po Egejském moři. Těmi nejznámějšími jsou Rhodos, Kos, Kréta, Zakynthos, Korfu, Mykonos nebo Santorini. Všechny mají však společné jedno — malebné pláže s tyrkysovým mořem.

Na plážích je třeba dodržovat pravidla sociálního odstupu. Lehátka od sebe budou tedy mnohem dál, na ostrově Santorini návštěvníci dokonce mají i plexisklové boxy. Něco takového ovšem není nařízeno vládou, proto se turisté nemusejí bát, že by se v horku smažili za plexisklem na všech plážích.

Výhledy z akropole na Rhodu stojí i za výšlap.

Foto: Michael Švarc, Novinky

Památky v Řecku se postupně otevřely. Návštěvníci se mohou opět podívat například do athénské Akropole a na další venkovní archeologické lokality. Je však limitováno množství lidí, kteří do areálu mohou. Úplný zákaz prohlídek platí pro velké skupiny s průvodcem. Muzea v zemi otevřela 15. června.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků