Hlavní obsah
Kontroly na hranici s Rakouskem. Ilustrační foto Foto: Milan Vojtek, Právo

Kde najít aktuální informace k cestám do zahraničí

České občany, kteří se po uvolnění režimu na hranicích chystají vycestovat, ministerstvo zahraničí vyzývá, aby si na stránkách českých zastupitelských úřadů v cílových zemích ověřili, jaká pravidla tam aktuálně platí. Zejména to, zda je do země vůbec pustí. V nejbližších hodinách by se měly aktuální a ucelené informace objevit přímo na webu www.mzv.cz.

Kontroly na hranici s Rakouskem. Ilustrační foto Foto: Milan Vojtek, Právo
Kde najít aktuální informace k cestám do zahraničí

„Jelikož osobní letecká přeprava prakticky není možná, zaměřujeme se prvotně na okolní země. Informace o cestách do nich bychom mohli mít na stránkách ještě během dneška (pátku),” řekla Novinkám mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Ucelené a aktuální informace o pravidlech cestování do všech zemí na jednom místě ministerstvo zahraničí podle Štíchové umístí na své stránky hned, jak to bude možné, což by mohlo být už o víkendu nebo v pondělí.

Linky pro telefonické dotazy

Dotazy týkající se cestování do zahraničí zodpoví také na ministerstvu vnitra. Obracet se je možné na čísla ze seznamu ZDE nebo mailem na adrese cestovani.covid19@mvcr.cz.

Ministerstvo zahraničí však na občany nadále apeluje, aby do ciziny cestovali jen v nutných a neodkladných případech. Doporučuje také, aby se lidé při cestách do zahraničí registrovali v systému DROZD.

V případě nouze je možné kontaktovat hotlinku ministerstva zahraničí na číslech +420 224 183 100 a +420 224 183 200.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků