Hlavní obsah
 

Na charitu pro nemocnici upletla 91letá žena nemocnici

Když jde o to, jak přispět na charitu, jsou lidé schopní vymyslet všechno možné. Zatímco slavný veterán Tom Moore chodí o berlích kolem své zahrady, Margaret Seamanová umí plést. A tak dobu strávenou v karanténě využila k upletení modelu nedaleké nemocnice.

 
Na charitu pro nemocnici upletla 91letá žena nemocnici

Margaret Seamanová, 91letá žena z Norfolku, během pandemie v Británie trávila čas ve svém domě a přemýšlela, co by mohla udělat pro zdravotnická zařízení ve svém okolí. „Říkala jsem si, že umím plést, a tak bych mohla uplést něco, za co bych získala peníze pro nemocnice,“ řekla pro agenturu AP.

A tak se rozhodla vytvořit pletený model nemocnice Nightingale, což je zařízení, které vzniklo za účelem pomoci přetíženým londýnským nemocnicím s přívalem pacientů s covid-19. Své dílo Margaret Seamanová pojmenovala „Nemocnice Knittingale“, což je jazyková hříčka, protože knitting je anglický výraz pro pletení.

Seamanová také pro dobročinné účely upletla celé slavné norfolské nábřeží Yarmouth a také model Sandringhamu, královského sídla v Norfolku. „Doufám, že se lidem budou mé výtvory líbit alespoň tak, jak mě bavilo je tvořit,“ okomentovala vitální stařenka své dílo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků