Hlavní obsah
Partnerskou zemí stojírenského veletrhu byla v roce 2016 Čína. Foto: Václav Šálek, ČTK

Strojírenský veletrh po desítkách let kvůli viru poprvé nebude

Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh, který se koná nepřetržitě od roku 1959 na výstavišti v Brně, letos nebude. Ve čtvrtek o tom rozhodlo představenstvo společnosti Veletrhy Brno. 62. strojírenský veletrh se tak uskuteční až v příštím roce.

Partnerskou zemí stojírenského veletrhu byla v roce 2016 Čína. Foto: Václav Šálek, ČTK
Strojírenský veletrh po desítkách let kvůli viru poprvé nebude

„Stalo se tak na základě zvážení všech okolností faktorů a rizik spojených s konáním veletrhu včetně vyhodnocení aktuálních pravidel pro konání veletrhů a hromadných akcí. Bylo to nejtěžší rozhodnutí, které jsem musel kdy udělat,“ uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

„Veletrh je tak další obětí viru mezi významnými evropskými veletrhy,“ dodal Kuliš s tím, že problematické byly podmínky, které musela akce kvůli globální pandemii splňovat.

„My jsme měli postavit ploty mezi pavilony, kde by nesměli návštěvníci mezi pavilony procházet, na druhé straně jsou nákupní centra plná lidí a nikomu to nevadí. Bude to znamenat značné finanční ztráty nejen pro nás, ale i pro region,“ doplnil Kuliš.

Jak doplnil, byla tím poprvé porušena tradice veletrhu, který se v poslední dekádě vyprofiloval na největší průmyslový veletrh ve střední Evropě. Konal se dokonce s menším posunem i po 21. srpnu 1968.

Veletrhy Brno se připojí k hromadné žalobě firem podnikajících v cestovním ruchu a nákupních center a ztrátu zkusí na státu vymáhat soudně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků