Hlavní obsah
 

Tisková konference po jednání vlády o opatřeních ke koronaviru

V pátek opět zasedla vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Ministři představili konkrétní podobu toho, jak se budou od 20. dubna rozvolňovat preventivní opatření. Brífink Novinky sledovaly živě.

 
Tisková konference po jednání vlády o opatřeních ke koronaviru

V pondělí by se měly otevřít farmářské trhy, autobazary či autosalony. Od tohoto data by se také znovu mohly konat malé svatby. Účastnit se jich bude smět ale maximálně deset lidí, a to za přísných hygienických podmínek. Účastníci obřadu s výjimkou svatebčanů by na nich museli nosit například roušky.

Dále se měl kabinet věnovat také novele zákona z pera ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO). Ta navrhuje zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitých věcí. Ministři se novelou zabývali již v úterý, jednání bylo ale bez výsledku.

V úterý také vláda představila plán, na základě kterého by se měla postupně uvolňovat dříve přijatá opatření. Plán má pět fází, z nichž první by měla začít právě po víkendu. Poslední je naplánovaná na 8. června, kdy by mohlo dojít k otevření nákupních center nebo vnitřních prostor restaurací či kaváren.

Zdali ale bude uvolňování probíhat přesně podle tohoto schématu, bude záležet na epidemiologické situaci v Česku. Pokud by se zhoršila, nemuselo by k rozvolnění v avizované termíny vůbec dojít.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků