Hlavní obsah

V Česku je až půl milionu nakažených, myslí si Prymula

Koronavirem je nyní v Česku nakaženo 400 000 až půl milionu lidí. Myslí si to ministr zdravotnictví Roman Prymula. V České televizi popsal, že vychází z dílčích výsledků plošného testování na Slovensku, kde se ukázalo, že pozitivních je asi 3,5 procenta lidí. V Česku je podle něj nálož větší než u východních sousedů.

V Česku je až půl milionu nakažených, myslí si Prymula

Podle údajů na stránkách ministerstva zdravotnictví bylo v neděli ráno evidováno 153 000 aktivních případů nákazy, což by znamenalo, že podle Prymuly se podaří testy odhalit asi třetina nakažených.

Pokud by podle ministra platil v Česku stejný poměr nakažených jako na Slovensku, bylo by nakažených 350 000, podle něj je ale rozšíření nákazy v tuzemsku větší. Odhadl to právě na 400 až 500 tisíc lidí.

Slovensko začalo zkušební plošné testování na severu země, kde se případů v posledních týdnech vyskytlo nejvíce. Plošně otestovat chce všechny Slováky postupně do 8. listopadu.

V Česku se dosud virem nakazilo čtvrt milionu lidí, téměř 94 000 se už vyléčilo a přes 153 000 je nyní s nákazou v izolaci. Většina má mírný průběh, v nemocnicích je 5300 lidí. Nemoc se v populaci rychle šíří, protože část nakažených nemá žádné příznaky, a tudíž ani neví, že virus může roznášet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků