Hlavní obsah
Markéta Pekarová Adamová Foto: ČTK

Šéfka TOP 09: Babiš nemůže chápat boj za otevření hranic. Tenkrát byl v Maroku

Komunistický prominent Andrej Babiš nemůže chápat boj našich občanů za znovuotevření hranic, prohlásila šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Reagovala tak na premiérův středeční výrok v České televizi, že pro něho není otevření hranic prioritou. Neví, kam by lidé šli.

Markéta Pekarová Adamová Foto: ČTK
Šéfka TOP 09: Babiš nemůže chápat boj za otevření hranic. Tenkrát byl v Maroku

„Výroky Andreje Babiše o uzavření hranic a zejména to, že se tváří, jako by to nebyl žádný problém, jsou skandální,” napsala na Twitter Pekarová.

Reagovala tím na slova premiéra, který ve středu v České televizi uvedl, že otevření hranic pro něho není prioritou. „Pro mě je priorita, co se děje v České republice. Potřebujeme se soustředit na náš cestovní ruch tady u nás doma,” sdělil premiér.

Babiš také doporučil, aby lidé zůstali v České republice. „Nevím, kam by šli, protože u nás je bezpečno před virem i po viru, vždycky bude u nás bezpečno,“ dodal předseda vlády.

V roce 1989 byl v Maroku

Pekarová připomněla, že Babiš nebyl v Československu, když v roce 1989 padala železná opona. „Zatímco naši občané bojovali, aby se hranice otevřely, on pobýval v Maroku. Komunistický prominent to nemůže chápat, o to důrazněji mu to musí být připomenuto,” píše dál Pekarová.

Babiš pracoval od roku 1985 do roku 1991 jako obchodní delegát podniku Petrimex v marockém Rabatu.

Minulý rok premiér uvedl, že nevěděl, že lidé za komunistického režimu nemohli z České republiky vycestovat bez výjezdní doložky. „Kdo nám to měl říct? Neměl jsem se to odkud dozvědět,“ postěžoval si Babiš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků