Hlavní obsah
Robert Plaga Foto: ČTK

Rozhodněme o návratu žáků do škol hned, vyzývá Plaga

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) chce, aby vláda rozhodla o další výuce dětí z prvního stupně základních škol nejpozději v úterý večer, nikoliv až na konci týdne, jak avizoval jeho protějšek ze zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

Robert Plaga Foto: ČTK
Rozhodněme o návratu žáků do škol hned, vyzývá Plaga

Plaga napsal, že na pondělním jednání vlády opakovaně vyzval Prymulu, aby rozhodnutí oznámil nejpozději v úterý večer poté, co ministerstvo zdravotnictví v 18:00 aktualizuje data o vývoji epidemie. „Situace není dobrá, není na co čekat, školy, rodiče i děti potřebují vědět, jak to bude,” uvedl Plaga.

Prymula si však stojí za tím, že „na sklonku tohoto týdne” se ukáže, zda je možné pustit do škol děti z prvního stupně. „Uvažujeme i o variantě, že by byl třeba jen první, druhý ročník. Rozhodne se na základě dat a ta v tuhle chvíli jsou nepříznivá," řekl ministr Prymula v pondělí večer.

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru připustil, že školy budou zavřené ještě několik týdnů.

Všechny školy s výjimkou mateřských a speciálních jsou od 14. října zavřené a přešly na distanční vzdělávání. Opatření má trvat zatím do 2. listopadu. Prymula původně slíbil, že první stupeň základních škol se pak bezpodmínečně vrátí do lavic. Později ale připustil, že kvůli nelepšící se situaci to nejspíš nebude možné dodržet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků