Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Vedlejší účinek koronaviru? Nejdelší komerční let v historii

Pandemie koronaviru má i jedno nečekané vyústění. Přispěla k historicky nejdelšímu komerčnímu letu. Jelikož letadlo společnosti Air Tahiti Nui mířící z Francouzské Polynésie neučinilo obvyklé mezipřistání v Los Angeles, pokračovalo nepřetržitě až do Paříže, uvedl server Independent.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Vedlejší účinek koronaviru? Nejdelší komerční let v historii

Kromě toho, že šlo o co do vzdálenosti nejdelší let vůbec — přes 15 715 kilometrů — zároveň si uzmul rekord i za nejdelší domácí linku, protože Francouzská Polynésie je de facto územím Francie. Let, který se uskutečnil v sobotu, přitom trval pouze zhruba 15 hodin a 45 minut.

Normálně je na trase naplánováno mezipřistání v kalifornském Los Angeles, ale nařízení vydané americkým prezidentem Donaldem Trumpem zakazuje všem cizincům, kteří v poslední době navštívili Evropu, vstup na území USA.

Tak rekordně dlouhá cesta byla pro Boeing 787 možná i díky faktu, že na palubě bylo kvůli celosvětovému zeštíhlení letecké dopravy mnohem méně lidí než obvykle. Letadlo tak bylo lehké a nebylo nutné, aby dělalo zastávku kvůli dočerpání paliva, protože ho zkrátka nespotřebovávalo tolik.

Doposud byly držitelem rekordu Singapore Airlines, které provozují linku mezi Singapurem a letištěm Newark v New Jersey, dlouhou přes 15 343 kilometrů. Let trvá kolem 18 hodin či déle.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků