Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Sedm let lákal od školaček intimní fotky, obvinila policie muže z Olomoucka

Až dvanáctileté vězení hrozí 46letému muži z Olomoucka, kterého policie obvinila z obtěžování školaček ve věku 12 až 15 let. Přes internet od nich měl vylákat intimní fotografie, a když dívky odmítaly poslat další, podle policie je měl vydírat. Školačky podle kriminalistů kontaktoval posledních sedm let.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Sedm let lákal od školaček intimní fotky, obvinila policie muže z Olomoucka

Policie muže zadržela loni v listopadu. Tehdy evidovala sedm poškozených za pět let. Během vyšetřování vyšlo najevo, že zločin páchal obviněný delší dobu a přibylo i školaček, které vydíral.

Mluvčí policie Soňa Štětínská ve středu uvedla, že její kolegové muže obvinili z několika trestných činů, například ze sexuálního nátlaku, výroby dětské pornografie vydírání a svádění k pohlavnímu styku. „Obviněný je ve vazbě a ve vězení může strávit až 12 let,” upřesnila mluvčí.

Muž měl dívky podle policie systematicky vyhledávat a kontaktovat od roku 2012 až do loňského roku. „Navazoval s nimi komunikaci, během níž těmto dívkám vyznával náklonnost a lásku. Pokud to bylo vzájemné, následně po nich požadoval jako projev jejich náklonnosti a lásky zasílání intimních materiálů v podobě fotografií a videí, což dívky plnily,” uvedl už dříve kriminalista Ondřej Vaněk.

Pokud s ním dívky dále odmítly komunikovat, začal je prý vydírat. Měl jim vyhrožovat, že dosud zaslané intimní materiály zveřejní na sociálních sítích a zašle je jejich kamarádům a rodinným příslušníkům. Jedna z dívek byla s mužem takto v kontaktu zhruba čtyři roky.

S dívkami, které byly z celé republiky, se muž nikdy nesešel. Obviněný žil sám, nepracoval a za podobnou trestnou činnosti nebyl dosud stíhán. Stíhán byl pouze za majetkovou trestnou činnost.

Dívky, které si vybíral náhodně, byly různého typu. Určujícím kritériem pro výběr byl hlavně jejich věk. Jedna z dívek pocházející z Moravskoslezského kraje nakonec po několika týdnech komunikace s obviněným mužem vše oznámila svým rodičům, kteří se pak obrátili na policii.

Podle policistů by rodiče školaček měli být obezřetní. „Je třeba si uvědomit, že internet je otevřené médium, může do něj přistoupit kdokoliv a odkudkoliv. Kontrola tam de facto žádná není. S sebou to nese i druhou věc, což je anonymita, kdokoliv se může vydávat za kohokoliv,” připomněl Vaněk.

Podle něj by rodiče měli mít na paměti, že na internetu jsou děti vystaveny nebezpečí podobně jako například na ulici. „Pokud rodiče s těmi dětmi nekomunikují a neinformují o veškerých nebezpečích, s kterými se na internetu můžou potkat, je to stejné, jako by je nechali po večerech lítat po ulici bez nějakého dozoru," uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků