Hlavní obsah
Jezero Fuschlsee mívá za slunečných dní tyrkysovou barvu. Krásné je ale i jindy. Foto: Michael Švarc, Novinky

Základní informace pro cestování a pobyt v Rakousku

Také Rakousko už umožňuje občanům všech okolních zemí s výjimkou Itálie přicestovat a pobývat na jeho území volně a bez udání důvodu. Epidemie koronaviru u našich jižních sousedů nicméně ještě neskončila a opatrnost je namístě.

Jezero Fuschlsee mívá za slunečných dní tyrkysovou barvu. Krásné je ale i jindy. Foto: Michael Švarc, Novinky
Základní informace pro cestování a pobyt v Rakousku

K 16. červnu evidovaly rakouské úřady 17 135 nakažených koronavirem, 16 066 pacientů se z nemoci covid-19 již uzdravilo. Celkem 678 infikovaných viru podlehlo.

Po českých občanech není v Rakousku vyžadováno ani osvědčení o negativním testu na koronavirus, ani pobyt v karanténě. Potíže by neměly nastat ani v osobní nebo hromadné dopravě.

Roušky noste všude

Roušky či jiné textilní bariéry zakrývající nos a ústa se budou při pobytu a cestování po alpské zemi hodit.

Ilustrační foto

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Platí povinnost nosit roušky v uzavřených veřejných prostorech, dále v hromadných dopravních prostředcích (metro, tramvaje, autobusy). V ostatních prostorech nošení roušky není povinné, ale je doporučeno. Je také nutné dodržovat odstup mezi osobami minimálně jeden metr, upozorňuje na svých stránkách ministerstvo zahraničí.

Kontakt na Velvyslanectví ČR ve Vídni:
Telefon: +431 899 58 148 (pondělí až pátek 14.00-15.30 hod)
Email: ku_vienna@mzv.cz
Informace Ministerstva zahraničních věcí ČR k Rakousku a podmínkám vstupu do země

Památky jsou otevřené

Rakousko bude jednou z destinací, kam bude možné vydat se v létě na dovolenou. Od poloviny května se postupně otevírají hotely, restaurace, ale i další volnočasová zařízení, a ani lyžování není problém. Přístupný je totiž skiareál na ledovci Hintertux, který láká na zimní radovánky celoročně.

Během léta je voda v Attersee dostatečně teplá i na koupání.

Foto: Michael Švarc, Novinky

Otevřené jsou také památky, včetně muzeí, galerií a podobně. Nic tedy nebrání návštěvě Vídně a všeho, co nabízí. Ve vnitřních prostorách je ale nutné nosit roušku, je tak vhodné mít ji vždy při sobě. Roušky jsou nutné i při vstupu do restaurací, u stolu při jídle je lze sundat. Co se týče kulturních akcí, měl by se podle všeho alespoň částečně uskutečnit i významný Salcburský festival, který letos slaví jubilejní, sté narozeniny.

Největším lákadlem Rakouska jsou samozřejmě Alpy a různé sportovní aktivity v nich, ať už cyklistika, nebo vysokohorská turistika. Jelikož jsou od konce května v provozu lanovky i horské chaty, návštěvě přírody nic nebrání. Na přespání v chatách se ovšem vztahují různá pravidla. Například v Tyrolsku je nutné si ubytování objednat předem, zakrýt si v prostorách ústa a nos, ale i použít vlastní spacák.

Pokud se v létě skutečně vyplatí navštívit nějaké místo v Rakousku, je to bezesporu vesnice Hallstatt, která je běžně doslova zasypána turisty, zejména těmi z Asie. Vzhledem k celosvětové situaci v ní bude letos jistě mnohem klidněji.

Hallstatt je dost možná nejfotografovanější rakouskou vesnicí. Ještě o chlup půvabnější je asi v zimě, ale i v létě má své kouzlo.

Foto: Michael Švarc, Novinky

Rakouská turistická centrála na svých stránkách zveřejnila v češtině všechny užitečné informace, které se týkají příjezdů vlakem, ubytování, kulturních akcí a dalšího.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků