Hlavní obsah
Na ilustračním snímku kontroly na nádraží v Římě Foto: Andrew Medichini, ČTK/AP

V Itálii kvůli koronaviru pozastaví splácení hypoték

V Itálii bude kvůli epidemii koronaviru a souvisejícím ekonomickým problémům pozastaveno splácení hypoték. V úterý o tom podle agentury Reuters informovala náměstkyně ministra financí Laura Castelliová.

Na ilustračním snímku kontroly na nádraží v Římě Foto: Andrew Medichini, ČTK/AP
V Itálii kvůli koronaviru pozastaví splácení hypoték

Pozastavení splácení hypoték se má týkat celého území Itálie.

„Ano, bude to tak, pro jednotlivce a domácnosti,“ řekla náměstkyně v rozhovoru pro rádio Anch’io, když byla dotázána na tuto možnost. Neupřesnila ale zatím, od jakého data má opatření platit.

Italské bankovní sdružení ABI v pondělí uvedlo, že drtivá většina poskytovatelů úvěrů nabídne dluhové moratorium (odklad splatnosti dluhu) malým firmám a domácnostem, které se potýkají s ekonomickými potížemi v souvislosti s epidemií koronaviru, dodává Reuters.

V Itálii platí celostátní karanténa spojená s mnoha zákazy, včetně omezení cestování a hromadných akcí. Plošná karanténa je naplánovaná do 3. dubna. Italové po vyhlášení karantény vykupovali supermarkety.

Italské obchody mohou zůstat otevřené i při nových pravidlech proti šíření koronaviru. Podmínkou je, aby personál zajistil metrové rozestupy mezi zákazníky. Menší obchody jsou zavřené již od víkendu.

Podle posledních oficiálních statistik italského ministerstva zdravotnictví bylo k pondělnímu večeru na koronavirus pozitivních celkem 7 985 osob, 463 lidí zemřelo a 724 se vyléčilo. Dohromady bylo infikováno tedy 9 172 lidí. Přes sedm stovek nakažených je na jednotkách intenzivní péče.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků