Hlavní obsah
 

Strach z nákazy rozpoutal chaos na amerických letištích

Na letištích napříč Spojenými státy zavládl chaos, píše server BBC. Způsobilo ho nařízení amerického prezidenta Donalda Trumpa přestat od soboty kvůli epidemii koronaviru přijímat cizince ze šestadvaceti evropských zemí včetně Česka.

 
Strach z nákazy rozpoutal chaos na amerických letištích

Američané, kteří se vracejí ze zemí schengenského prostoru musí přímo na letišti projít zdravotní prohlídkou a tvoří se tak mnohahodinové fronty.

Lidé musejí zodpovědět otázky týkající se jejich zdravotních potíží a podrobit se kontrole symptomů případného onemocnění. Zdravotní odborníci upozornili, že dlouhé čekání v letištních terminálech vytváří prostředí pro rychlé šíření nákazy. Guvernér státu Illinois Jay Robert Pritzker označil dlouhé fronty za nepřijatelné.

Snímek z letiště v New Yorku

Foto: Kathy Willens, ČTK/AP

Úřadující ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf řekl, že jeho úřad vyjednává s leteckými společnostmi, aby byla procedura zkrácena.

Lidé čekající na letišti v Dallasu

Foto: Austin Boschen, ČTK/AP

Administrativa v sobotu oznámila, že zvažuje domácí dopravní omezení. Podle viceprezidenta Mikea Pence by mohl být vyhlášen zákaz cest do částí státu Washington, kde je vyšší množství úmrtí i nakažených. Podle stanice CNN by mohlo být také přerušeno letecké i železniční spojení mezi některými velkými městy.


Foto: Kathy Willens, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků