Hlavní obsah

Počet nových případů je v Česku nejnižší od poloviny března

Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem byl v pondělí 41. Provedeno bylo přitom 7667 testů. Nově nakažených je tak nejméně od 13. března. Lze již definitivně konstatovat, že Velikonoce se nijak zásadněji negativně neprojevily. Plyne to z dat ministerstva zdravotnictví.

Počet nových případů je v Česku nejnižší od poloviny března

Ačkoliv počty provedených testů se v pracovních dnech se v poslední době pohybují mezi sedmi a necelými devíti tisíci, počty nových případů klesají.

Zatímco koncem března a v úvodu dubna se počty nakažených pohybovaly kolem tří stovek denně a 27. března dosáhly 373 osob, od minulé středy jde o počty nepřekračující stovku a pohybují se v řádu několika desítek.

Nenaplnily se ani černé scénáře, před nimiž varoval například ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který se obával, že v souvislosti s rozvolněním režimu během Velikonoc dojde ke skokovému nárůstu počtu nových případů. řekl, že lidé pak na „Velikonoce budou vzpomínat na JIP.”

Celkem je nákaza potvrzena u 7449 osob.

Nic takového se nestalo a odborníci již minulý týden vyzvali vládu, aby se život v České republice začal vracet takříkajíc do normálních kolejí. Postupně by se proto měly otevírat obchody a služby a lidé se možná dočkají i toho, že budou moci vyrazit do zahraničí bez toho, aby se museli nechávat před návratem testovat, případně by jim hrozila karanténa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků