Hlavní obsah
Stánek Koenigseggu na newyorském autosalonu v roce 2019 (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Další posun kvůli koronaviru. Newyorský autosalon bude v srpnu

Slavná autoshow v americkém New Yorku byla oficiálně odložena, a to i přes opakovaná ujišťování, že vše proběhne podle plánu. Důvodem je, jako obvykle, koronavirus. Může to mít fatální dopad na účast.

Stánek Koenigseggu na newyorském autosalonu v roce 2019 (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Další posun kvůli koronaviru. Newyorský autosalon bude v srpnu

Důvodem pro odložení jednoho z největších amerických veletrhů s automobily je pochopitelně globální rozšíření nemoci CoViD-19, způsobené novým typem koronaviru. Ten už zapříčinil úplné zrušení autosalonu v Ženevě a řady jiných akcí po celém světě. Místo dubna autosalon proběhne mezi 26. srpnem a 6. zářím letošního roku.

Významné zpoždění show bude mít patrně fatální dopad jak pro pořadatele, tak pro automobilky, které se na show chystaly předvést své nové modely. Někteří z nich patrně sáhnou po náhradním řešení a svá auta předvedou online. Jiní, jako třeba Cadillac se svým modelem Lyriq, představení zruší, resp. odloží na neurčito.

Bohužel, podle těchto indicií se dá předpokládat, že automobilová show v New Yorku nebude tak prestižní, jako každý rok. Svoji účast už definitivně odřekli giganti jako Audi, BMW či Mercedes-Benz a dá se předpokládat, že je budou následovat i další výrobci.

Rozhodnutí o posunutí autoshow přišlo jen pár chvil poté, co guvernér státu New York Andrew Cuomo potvrdil médiím dalších 31 případů nakažení virem SARS-CoV2. Dohromady jich má jedna z nejobydlenějších oblastí na světě už 173.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků