Hlavní obsah
 

Babiš vyrazil zkontrolovat sklady s jídlem. Jsou narvané, vzkazuje

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek odpoledne vyrazil do skladů potravinových řetězců, aby zkontroloval, jestli mají dostatek zásob. Jsou podle něj narvané a jídlo v žádném případě dojít nemůže. Jediné, co prý chybí, jsou dezinfekční gely.

 
Babiš vyrazil zkontrolovat sklady s jídlem. Jsou narvané, vzkazuje

„Požádal jsem o možnost ukázat našim občanům, že sklady jsou narvané. Firmy mají obraty o 100 až 200 procent vyšší. V žádném případě se tak nemůže stát, že by nebyly potraviny,“ řekl premiér na návštěvě jednoho ze skladů na okraji Prahy.

Andrej Babiš kontroluje sklady obchodů v Klecanech

Foto: Novinky

Ministr Havlíček, který ho doprovázel, dodal, že vláda pro zajištění zásobování zrušila pro kamiony zákaz jízdy o víkendu, a tak ani to, že by se zasekly kamiony na hranicích podle něj nehrozí.

Jediné, co podle zástupců hypermarketů chybí jsou dezinfekční gely. To se vláda snaží vyřešit.

Babiš vyrazil na tři místa. Do Klecan do skladu řetězce Ahold, poté do Postřižína zkontrolovat sklady společnosti Tesco a nakonec do Průmyslového parku Kozomín, kde má distribuční centrum Makro.

Andrej Babiš kontroluje sklady obchodů v Klecanech

Foto: Novinky

Při vstupu premiérovi změřili teplotu, musel podepsat, že nebyl v rizikových zemích a vydezinfikovat si ruce. Tradiční podání rukou s vedením společnosti kvůli hygieně neproběhlo, tak se pozdravili alespoň lokty.

„Není důvod se obávat, že by nebyly potraviny, prosím vás o to moc, není potřeba nakupovat zásoby. Prosím vás, věřte nám,” řekl Babiš před návštěvou skladů.

Děti jsou doma, rodiny vaří

Obchodní řetězce v minulých dnech uvedly, že velký zájem souvisí i s tím, že mnozí lidé a především děti jsou doma a rodiny jim zajišťují jídlo na celý den, což jindy nedělají, protože děti se stravují ve škole. Lidé prý hodně kupují ovoce, maso a pečivo.

„Ve čtvrtek jsme jednali s maloobchodními řetězci, mají dostatek zásob. Opatření, která přijímáme, se netýkají dovozu potravin, ten nikdy nebude ohrožen. Ohrožujeme prodejny z hlediska personálu, protože zaměstnanci jsou přetížení,” zdůraznil premiér.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků