Hlavní obsah
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) Foto: Milan Malíček, Právo

Nakažení ministři se cítí dobře, pracují z domova

I přes vysoké počty pozitivně testovaných v Česku se vládě nákaza covidem dlouho vyhýbala. Až do minulého týdne, kdy se nemoc potvrdila u ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) a následně i šéfa resortu vnitra Jana Hamáčeka (ČSSD). Oba se podle informací mluvčích cítí dobře a pracují z domova.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) Foto: Milan Malíček, Právo
Nakažení ministři se cítí dobře, pracují z domova

„S panem Hamáčkem budu teď mít videokonferenci, takže předpokládám, že je to stále mírnější průběh. Cítí se nachlazen,” sdělila na dotaz Novinek mluvčí ČSSD Eva Gregorová.

Informaci o tom, že by chtěl Hamáček například kvůli odpočinku omezovat program, Gregorová nemá. Dodala jen, že vicepremiér zůstává samozřejmě doma. Odtud se přes video účastní například schůzí vlády či jednání Ústředního krizového štábu, který řídí.

Mírný průběh má také šéf resortu zemědělství Miroslav Toman. Kvůli jeho nákaze je od pondělí v domácí karanténě celé vedení ČSSD, protože se s ním osobně setkali na čtvrtečním jednání politického grémia strany. Hamáčkovi následně test nákazu potvrdil.

„Nic se nezměnilo. Cítí se poměrně dobře, žádné vážné příznaky nemá. Funguje normálně z domova na dálku, je v kontaktu s kolegy. Stejně tak se on-line účastní zasedání vlády,” osvětlil mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.

Jaké konkrétně příznaky ministra má, nechtěl mluvčí upřesnit. „Pan ministr nechtěl ke zdravotnímu stavu uvádět více podrobností. Zkrátka říkal, že se cítí dobře,” uvedl Bílý.

Zhruba před 14 dny do preventivní karantény zamířila po kontaktu s pozitivním člověkem ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). V izolaci byla ze stejných důvodů už na začátku září. Tehdy se karanténa nevyhnula ani jejímu stranickému kolegovi a ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi či vicepremiérovi a ministru resortů dopravy, průmyslu a obchodu Karlu Havlíčkovi (za ANO).

Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě také tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků