Hlavní obsah

Ministr Toman měl pozitivní test na koronavirus, ve středu byl u Zemana

18. 10. 2020, 14:12 – Praha • Aktualizováno 18. 10. 2020, 15:50

Ministr zemědělství Miroslav Toman měl pozitivní test na koronavirus. V neděli to řekl mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Ministr je podle něj v kontaktu s pražskou hygienickou stanicí a řídí se jejich pokyny. Toman přitom ve středu jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem.

Foto: Twitterový účet tiskového mluvčí prezidenta republiky

Ministr zemědělství Miroslav Toman ve středu jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem.

Článek

„Opatření byl dodržena, pan prezident není ohrožen,” sdělil Novinkám mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Toman je prvním českým ministrem, který měl pozitivní test. Několik členů kabinetu bylo již dříve jen v preventivní karanténě kvůli kontaktu s nakaženým člověkem.

"V rámci plnění pracovních povinností dodržoval pan ministr veškerá preventivní opatření, včetně nošení roušky a dodržovaní rozestupu při všech osobních jednáních," sdělil mluvčí.

Více informací po domluvě s ministrem nebude poskytovat. Serveru Lidovky.cz šedesátiletý ministr pozitivní výsledek testu potvrdil a napsal jim, že se zatím cítí dobře.

Epidemie koronaviru poslala ANO pod 25 procent. Skokově roste STAN

V domácí izolaci byli už dříve například ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) nebo ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

Reklama

Související články

Výběr článků