Hlavní obsah

Začalo další plošné testování horníků v dole Darkov

6. 6. 2020, 13:43
Právo, den

Důl Darkov na Karvinsku je od soboty opět plný zdravotníků, vojáků a hygieniků. Začala zde další část plošného testování horníků. V této etapě chce hygiena otestovat na 1600 lidí, necelé čtyři stovky lidí prošly testováním už v úterý.

Foto: Denisa Doležalová, Právo

Důl Darkov

Článek

„Nyní testujeme ty pracovníky OKD, kteří v první etapě plošného testování byli negativní na onemocnění covid-19. Vzorky budou odebírány do úterý 9. června, nejvíce zaměstnanců se bude testovat v neděli,“ vysvětlila ředitelka Krajské hygienické stanice Ostrava Pavla Svrčinová.

Hasiči začali s rozsáhlou dezinfekcí Dolu Darkov

Domácí

Dodala, že v pátek odpoledne bylo v jejich evidenci již 396 lidí v souvislosti s ohniskem koronaviru na dole Darkov.

„Jde o 258 zaměstnanců dolu, z nichž je 20 polských pendlerů, 131 jejich příbuzných. Dalších sedm nakažených lidí je z jiných firem, které v dolech provádějí například údržbu či úklid,“ upřesnila Svrčinová.

Hygiena zároveň kontroluje i další důlní pracoviště společnosti OKD. Hasiči doly dezinfikují.

Koronavirus se na Darkově šířil už před měsícem

Koronavirus

Počet nakažených na Karvinsku v pátek poprvé překonal Ostravsko. Celkem se v Moravskoslezském kraji nakazilo koronavirem již přes 1620 lidí.

Reklama

Související články

Důl Darkov přerušil těžbu

25. 5. 2020, 11:54

Stav nebezpečí na Karvinsku nebude kvůli šíření nákazy koronavirem podle hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka (ANO) vyhlášen. Důl Darkov, kde se...

Karvinsko chystá dezinfekci veřejných prostor

28. 5. 2020, 11:33

Města a obce na Karvinsku budou muset mnohem výrazněji dezinfikovat místa, kde se shromažďuje větší počet lidí. Informace o nařízení zveřejnila ve středu...

Výběr článků