Hlavní obsah

Prymula chystá pravidla pro pokašlávající školáky

23. 9. 2020, 18:44

Připravují se kritéria, jež budou definovat, za jakých podmínek mohou děti v případě velmi lehkých respiračních onemocnění chodit do školy. Frekvenci 1 to ve středu řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

Foto: Pavel Orholz, Právo

Na gymnáziu v České ulici nosí žáci už nyní roušky mimo výuku

Článek

Kritéria budou podle Prymuly hotová velmi rychle. Pokud bude mít dítě kašel a teplotu, musí zůstat doma, při dalších příznacích nemoci covid-19, například ztrátě čichu či chuti, samozřejmě také.

„Týká se to dominantně až podzimní sezony, kdy dojde k souběhu respiračních onemocnění,” uvedl Prymula.

V nemocnici v Brně leží s covidem-19 i mladí, nejmladšímu je 25

Domácí

Už dříve během dne Prymula uvedl, že by nechtěl uzavírat první stupně škol. „Bylo by to opatření, které by zásadním způsobem ohrozilo návazné procesy, protože s těmito dětmi musí zůstat doma rodiče. Došlo by k tomu, že by bylo ohroženo zdravotnictví, sociální sféra a podobně. Co se týká dalších, je to věc jednání a bude to věc vývoje v konkrétní lokalitě, plošné by to nemělo být,” řekl ministr.

Vyjádřil se také ke svému dřívějšímu doporučení, aby školy na tento pátek vyhlásily ředitelské volno.

Prymula představil nová epidemiologická opatření

Domácí

„Je to doporučení, které těžko může někdo nařídit. Ředitelé sami zodpovídají a je to plně v jejich kompetenci, jestli ředitelské volno nařídí nebo nenařídí. Důvod, proč jsem se zmínil o ředitelském volnu, je, že pokud jsme v nějakém procesu narůstání nákazy, tak když vytvoříme čtyřdenní interval, kdy dojde k méně standardnímu procesu kontaktů osob, tak je jasné, že může dojít k oploštění křivek. To byl cíl," doplnil Prymula.

Prymula chce dětem prodloužit prodloužený víkend

Domácí

V Česku přibylo za úterý 2392 nakažených, do středečního večera pak dalších 1091. Rekordní nárůst hlásí Praha, kde za den evidují 489 nových případů.

Hlavní hygienička Jarmila Rážová v pondělí upozornila, že Praha je i nadále z pohledu epidemiologické situace nejzatíženějším regionem s přetrvávajícím komunitním přenosem. Doplnila, že u mladší generace v metropoli je počet případů primárně spojen se začátkem školního roku. Upozornila, že kromě jednotkových případů u žáků, studentů či pedagogů se objevují i události s vyššími výskyty.

Kdo leží v nemocnicích s covidem? Mladších přibylo

Domácí

Reklama

Výběr článků