Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Volkswagen

Některé automobilky kvůli koronaviru prodlužují tovární záruku

Pokud zákazníkovi skončila tovární záruka během období, kdy ji nemohl uplatnit v autorizovaném servisu, řada automobilek tuto lhůtu prodlouží. Včetně velkých koncernů jako Volkswagen, Hyundai-Kia či PSA.

Ilustrační foto Foto: Volkswagen
Některé automobilky kvůli koronaviru prodlužují tovární záruku

Autorizované autoservisy sice byly na rozdíl od autosalonů po dobu mimořádných opatření většinou otevřeny, avšak ze strany vlády byly doporučeny jen cesty nezbytné a neodkladné. Řada automobilek proto přistoupila k odsunutí vypršení záruky, zpravidla pokud expirace proběhla během posledních třech měsíců.

„Z důvodu aktuální pandemie koronaviru covid-19 vycházíme vstříc našim zákazníkům a prodlužujeme záruky poskytované společností Škoda Auto o tři měsíce,” říká Stanislav Pekař, vedoucí oddělení poprodejních služeb Škoda Auto.

Předpokladem pro uplatnění u Škody je, že tovární záruka na nové vozy či prodloužená záruka skončí v období od 1. 3. 2020 do 31. 5. 2020. Nově prodloužená lhůta skončí tři měsíce po uplynutí původní záruky, nejpozději však 31. srpna 2020, podle toho, co nastane dříve. Výjimku u Škody představují jen vozy prodané v Číně.

Volkswagen vysvětluje podmínky prodloužené záruky v období mimořádných opatření.

Foto: Volkswagen ČR

Ke stejnému opatření se rozhodly i další značky koncernu Volkswagen. Včetně Volkswagenu, Porsche či Audi. Tříměsíční prodloužení nabízí ale třeba také britský malosériový výrobce sportovních vozů Morgan.

Kia prodlužuje svou sedmiletou záruku do 30. června, a to všem vozům, kterým vypršela již od 1. února do 30. dubna. Korejská automobilka odhaduje, že program by mohl pomoci více než 500 tisícům zákazníků po celém světě. V České republice se jedná o 1207 majitelů vozů Kia.

Peugeot s Citroënem plošné prodloužení záruky neplánují, ale pokud se zákazník v uplynulých týdnech nemohl dostavit na uplatnění záruční opravy, bude mu po včasné domluvě s autorizovaným servisem záruka prodloužena o 30 dní.

Francouzská skupina rovněž odsouvá povinnost pravidelné garanční prohlídky, pokud připadá na toto období, aby z důvodu nesplnění kilometrové či časové lhůty nepřišel o tovární záruku majitel mladšího vozu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků