Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Školy poslaly domů spolužáky dětí ze tříd nakažených z Prahy 6

Mezi už oznámenými případy nakažených novým typem koronaviru jsou rodiče z Prahy 6. Třídy jejich dětí ze ZŠ Emy Destinnové a Gymnázia Nad Alejí byly dnes poslány domů, stejně jako celá mateřská škola Terronská. Rozhodl o tom krizový štáb Prahy 6, který v pátek ráno zasedal. Městská část o tom informovala na Facebooku.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Školy poslaly domů spolužáky dětí ze tříd nakažených z Prahy 6

Podobně už ve středu poslala děti dvou tříd domů ZŠ Antonína Čermáka ve stejné městské části. U dětí se zatím nákaza nepotvrdila.

„Děti z těchto tříd už odcházejí domů, ačkoliv výskyt u jejich spolužáků není potvrzen. Jde o preventivní opatření. Další postup dle pokynů pražské hygienické stanice," uvedla Praha 6.

Znovu se její krizový štáb sejde v pátek v 16:00. O víkendu chce městská část nechat preventivně dezinfikovat všechny školy a školky. „Zároveň žádáme ty, kteří se vracejí či vrátili z nejvíc postižených oblastí, aby zůstali doma," píše městská část dále na Facebooku.

U jednoho z rodičů potvrdila nákazu soukromá laboratoř, v pátek odpoledne by měly být známé oficiální výsledky. Už dříve se nechala testovat v soukromé laboratoři také další žena z Prahy 6, nakažený je i její partner. Její děti navštěvují ve stejné městské části ZŠ Antonína Čermáka, testy u nich nákazu nepotvrdily. Škola na čtvrtek vyhlásila ředitelské volno, od pátku se opět běžně učí.

Žena a její partner, se stejně jako další nakažený, lékař z Prahy, vrátili z Passo Tonale v regionu Trentino (Tridentsko), které úřady původně nepovažovaly za rizikové. Proto krajští hygienici nejprve nepřistoupili k jejich testování. Žena si sama zaplatila test v soukromé laboratoři. Lékař ale dva dny ordinoval. Hygienici teď kontaktují jeho pacienty, se kterými přišel do styku.

V Česku je 12 oficiálně potvrzených pozitivních případů, jeden další ze soukromé laboratoře se ještě musí potvrdit. Pět případů je spojeno s rodinami z Děčína, které byly společně lyžovat ve středisku Auronzo di Cadore v regionu Veneto (Benátsko).

V pražské Nemocnici Na Bulovce jsou izolováni také tři cizinci - studentky z USA a Ekvádoru, které studují v Miláně, a muž z Itálie. Dalším nakaženým je pedagog z České zemědělské univerzity.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků