Hlavní obsah
 

Vojtěch otočil, kadeřník doma není zakázaný

Zatímco v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) tvrdil, že není povoleno pozvat si kadeřníka domů, případně jej navštívit, v úterý připustil, že mimořádné opatření zapovídající tento typ služeb, se vztahuje pouze na provozovny. I přesto ministr využívání služeb lazebníků nedoporučuje, neboť riziko nákazy koronavirem je podle něj stejné doma jako v provozovně.

 
Vojtěch otočil, kadeřník doma není zakázaný

„Obecně je zakázáno poskytovat tuto službu,” řekl ministr zdravotnictví v pondělí. Když byl v úterý konfrontován s dotazem znovu, připustil, že nařízení, které jeho resort vydal, hovoří jinak.

„To mimořádné opatření je psáno na provozovny, kde je ta činnost obecně zakázána,” připustil ministr.

„Tady nejde o slovíčkaření, jestli provozovna, nebo mimo provozovnu, jde o tu samotnou činnost, která je epidemilogicky závážná a hrozí tam vyšší riziko nákazy než při jiných činnostech,” zdůraznil s tím, že rozhodně nedoporučuje, aby se kadeřnické služby přenesly do domácího prostředí.

„To riziko je stejné jako v provozovně,” řekl Vojtěch a dodal, že se omlouvá za nepřesnou informaci.

Návštěva u kadeřníka v nedohlednu? Ostříhejte se doma

Video: Novinky

Kadeřnictví by se podle plánu vlády mohla otevřít až 25. května, což mnozí nesou nelibě a začínají si pomáhat svépomocí podobně jako v případě roušek, jejichž nošení vláda nařídila, aniž by je lidem zajistila.

Rodinní příslušníci se stříhají navzájem, zručnější či otrlejší jedinci se neváhají ostříhat sami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků