Hlavní obsah

Vojtěch otočil, kadeřník doma není zakázaný

Zatímco v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) tvrdil, že není povoleno pozvat si kadeřníka domů, případně jej navštívit, v úterý připustil, že mimořádné opatření zapovídající tento typ služeb, se vztahuje pouze na provozovny. I přesto ministr využívání služeb lazebníků nedoporučuje, neboť riziko nákazy koronavirem je podle něj stejné doma jako v provozovně.

Vojtěch otočil, kadeřník doma není zakázaný

„Obecně je zakázáno poskytovat tuto službu,” řekl ministr zdravotnictví v pondělí. Když byl v úterý konfrontován s dotazem znovu, připustil, že nařízení, které jeho resort vydal, hovoří jinak.

„To mimořádné opatření je psáno na provozovny, kde je ta činnost obecně zakázána,” připustil ministr.

„Tady nejde o slovíčkaření, jestli provozovna, nebo mimo provozovnu, jde o tu samotnou činnost, která je epidemilogicky závážná a hrozí tam vyšší riziko nákazy než při jiných činnostech,” zdůraznil s tím, že rozhodně nedoporučuje, aby se kadeřnické služby přenesly do domácího prostředí.

„To riziko je stejné jako v provozovně,” řekl Vojtěch a dodal, že se omlouvá za nepřesnou informaci.

Návštěva u kadeřníka v nedohlednu? Ostříhejte se doma

Video: Novinky

Kadeřnictví by se podle plánu vlády mohla otevřít až 25. května, což mnozí nesou nelibě a začínají si pomáhat svépomocí podobně jako v případě roušek, jejichž nošení vláda nařídila, aniž by je lidem zajistila.

Rodinní příslušníci se stříhají navzájem, zručnější či otrlejší jedinci se neváhají ostříhat sami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků