Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: China Daily, Reuters

V karanténě je i primář Klatovské nemocnice

Do dvoutýdenní povinné karantény zamířil po lyžování v italském Tre Cime primář Klatovské nemocnice a zastupitel Plzeňského kraje za TOP 09 Richard Pikner.

Ilustrační foto Foto: China Daily, Reuters
V karanténě je i primář Klatovské nemocnice

„Když jsme se vraceli, tak už jsme věděli, že nám riziko karantény hrozí,“ uvedl primář.

Podle něj může být třeba v tuto chvíli bezpříznakovým přenašečem, ale kdyby v karanténě nezůstal, mohl by ohrozit své pacienty. „Věnuji se totiž primárně léčbě osteoporózy, takže většině mých pacientů je přes 70 let,“ sdělil.

„Osteoporóza není akutním onemocněním, takže pacienti budou muset 14 dní vydržet, protože riziko toho, že bych třeba mohl být přenašečem a mohl bych nakazit ty své sedmdesátileté pacienty, je prostě v danou chvíli neúměrné,“ upřesnil Pikner, který ze situace dle svých slov není zrovna nadšený, ale díky pomoci kolegů zvládá práci i z domova.

„Chvíli jsem se s tím samozřejmě smiřoval, ale v pondělí jsem již absolvoval přednášku pro mediky na dálku a další takto zprostředkovanou budu mít později v tomto týdnu do Karlových Varů. Většinu neambulantních věcí pak mohu dělat z domova,“ dodal primář.

Česko má k úternímu ránu 40 potvrzených případů nákazy. Od začátku šíření koronaviru bylo v Česku vyšetřeno kolem tisícovky lidí.

Přes tisíc lidí - podle údajů k pátečnímu datu - muselo zatím do karantény. Mezi novými případy karantény je i šest lidí, na které policisté přišli při kontrolách na hranicích, zavedených od pondělí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků