Hlavní obsah
Slovenský premiér Igor Matovič Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Slovensko se otevírá dalším šestnácti evropským zemím

Slovenská republika se po Česku, Rakousku a Maďarsku od středy 10. června otevírá dalším šestnácti evropským zemím. V úterý to oznámil premiér Igor Matovič.

Slovenský premiér Igor Matovič Foto: Radovan Stoklasa, Reuters
Slovensko se otevírá dalším šestnácti evropským zemím

Slovensko se tak otevře Německu, Lichtenštejnu, Švýcarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bulharsku, Řecku, Kypru, Maltě, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Finsku, Norsku, Dánsku a Islandu. „Dohromady je to devatenáct zemí,“ konstatoval předseda slovenské vlády.

Od středy 10. června se na Slovensku otevírají pro školáky centra volného času a základní umělecké školy. „Od 22. června nastoupí do školy všichni žáci základních a středních škol,“ uvedl Matovič.

Otevírají se také dětské koutky v obchodních centrech a noční kluby. Dosud platná omezení v restauracích se z povinnosti mění na doporučení. Týká se to dodržování dvoumetrové vzdálenosti stolů od sebe nebo deset metrů čtverečních na jednoho zákazníka. „Od středy 10. června se ruší povinná státní karanténa i chytrá karanténa. Přechází se na dobrovolnou domácí karanténu v případě, že lidé přijíždějí z jiných než zmíněných šestnácti bezpečných zemí,“ dodal slovenský premiér.

Roušky budou doporučeny v případě setkání s cizími lidmi a uvnitř zůstávají povinné. „V případě uzavřeného kolektivu na pracovišti, kde jsou lidé od sebe vzdáleni víc než dva metry, bude používání roušek jen doporučené,“ řekl Matovič.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků