Hlavní obsah
Ilustrační snímek z přípravy dezinfekce v laboratoři Foto: FJFI ČVUT

Případů nákazy koronavirem v Česku razantně přibylo, infikovaných je 3308

Počet nakažených novým typem koronaviru Sars-CoV-2 v Česku proti předchozím dvěma dnům výrazně zrychlil k deseti procentům. V úterý přibylo 307 nově infikovaných, celkově je tedy 3308 nakažených, uvedlo ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Nynější denní nárůst nemocných je tak druhý nejvyšší.

Ilustrační snímek z přípravy dezinfekce v laboratoři Foto: FJFI ČVUT
Případů nákazy koronavirem v Česku razantně přibylo, infikovaných je 3308

Odhalených případů bývá obvykle víc, pokud se více testuje. Informace o počtu testů budou k dispozici až po 9.00. Do pondělí bylo provedeno 48 811 testů včetně opakovaných u stejného člověka.

Nejvíc nemocných je v Praze, téměř 900, následuje Středočeský kraj s více než 430 nakaženými. Nejméně, kolem stovky případů, má Královéhradecký, Jihočeský a Liberecký kraj. V hlavním městě je nákaza také nejvíce rozšířená vzhledem k počtu obyvatel. Na 100 tisíc lidí zde připadá víc než 60 nemocných. Naopak nejméně je to v Jihomoravském kraji, kde je na 100 tisíc obyvatel méně než 16 případů.

V Česku se podle údajů hygienických stanic nakazilo 83 procent nemocných, zbytek v zahraničí, zejména v Rakousku a Itálii. Většinu nakažených stále tvoří muži, ale jejich podíl se snížil. Nejvíce lidí s nemocí Covid-19 je aktuálně ve věku mezi 45 a 54 lety, téměř pětina. Na děti do 14 let připadá zhruba 5,5 procenta. Seniorů nad 65 let, kteří jsou považováni za koronavirem nejvíce ohroženou skupinu, je mezi nemocnými téměř 17 procent.

Z nemoci Covid-19, kterou koronavirus způsobuje, se uzdravilo 45 lidí. Mezi 31 zemřelými v nemocnicích tvoří většinu senioři, kteří se často nakazili v domovech důchodců. Více než polovina úmrtí je Praze.

Ve vážném stavu v nemocnici je podle pondělních údajů ministerstva zdravotnictví 64 lidí, počet hospitalizovaných se blíží třem stovkám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků