Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Leah Millis, Reuters

Při druhé vlně nákazy přísná opatření nebudou, oznámil Trump

V případě druhé vlny koronavirové nákazy nechce americký prezident Donald Trump, aby Spojené státy přijímaly přísná opatření. „Budeme hasit požáry, ale nebudeme zavírat zemi,“ nastínil prezident během své návštěvy automobilky Ford ve státě Michigan.

Americký prezident Donald Trump Foto: Leah Millis, Reuters
Při druhé vlně nákazy přísná opatření nebudou, oznámil Trump

„Jestli to budou uhlíky nebo plameny, budeme je hasit,“ řekl prezident a naléhal na guvernéry jednotlivých států, aby rozvolnili opatření proti nákaze a americká ekonomika se opět nastartovala.

„K ochraně zdraví naší populace potřebujeme fungující ekonomiku,” řekl Trump a pokračoval: „Někteří guvernéři by měli být dále, než jsou.“

Prezident je přesvědčen, že se americká ekonomika oklepe nejpozději do čtvrtého čtvrtletí letošního roku. „Příští rok budeme mít neuvěřitelný rok,“ řekl Trump. „Tato země se nachází před velkolepým comebackem,“ dodal.

Spojené státy s téměř 330 milionu obyvatel hlásí 1,58 milionu potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Infekci nepřežilo 94 661 lidí. Z hlediska počtu obětí i nakažených jsou USA nejpostiženější zemí světa.

Vzhledem k nedostatečnému přístupu americké veřejnosti k testům na covid-19 jsou navíc skutečné počty infikovaných patrně mnohem vyšší, upozorňuje agentura AFP.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků