Hlavní obsah
 

Na pokraji smrti. Lékaři elektrošokem zachránili pacienta s koronavirem

Zdravotníci obklopí lůžko pacienta nakaženého koronavirem, který je v kritickém stavu. Po chvíli všichni odstoupí a elektrickým šokem mu opět nahodí srdce a prozatím zachrání jeho život. V posledních dnech běžný obrázek newyorské nemocnice Saint Joseph’s.

 
Na pokraji smrti. Lékaři elektrošokem zachránili pacienta s koronavirem

Tělo muže se po elektrošoku začne třást v křečích. Prozatím vyvázl a je napojen na plicní ventilátor. Situace ilustruje brutální realitu v nemocnici plné pacientů. „Je to noční můra. Máme až moc nemocných. Za jednu dvanáctihodinovou směnu jsem třeba prohlásil i šest lidí za mrtvé,“ řekl agentuře AP lékař Anthony Leno.

Nemocnice je v okrese Westchester, jedné z nejchudších částí New Yorku. Na přítomnost koronaviru byla vedle pacientů pozitivně testována téměř polovina z 280 zaměstnanců.

Se symptomy koronaviru prý přijde do nemocnice 85 procent pacientů.

Ve Westchesteru žije zhruba 950 tisíc lidí. Od začátku pandemie jich více než 900 koronaviru podlehlo. Stát New York je v USA nákazou postižen nejhůře. Celkově má přes 258 tisíc potvrzených případů, což je více než jakákoli země na světě. Úmrtí na nemoc covid-19 má téměř 15 tisíc.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků