Hlavní obsah
 

Myslela jsem, že umírám. 35letá Číňanka se s Covid-19 léčila dva měsíce

V sobotu opustila nemocnici ve Wu-chanu 35letá Číňanka, která v ní strávila více než dva měsíce a na jednotce intenzivní péče bojovala 20 dnů o život. Když Ťin Čchen odcházela, měla oči zalité slzami.

 
Myslela jsem, že umírám. 35letá Číňanka se s Covid-19 léčila dva měsíce

Na jednotce intenzivní péče skončila 5. února, když u ní byla zjištěna saturace hemoglobinu kyslíkem na 80 procentech, zatímco běžně se pohybuje mezi 95 a 98 procenty. „Cítila jsem se nemocná a myslela jsem si, že umírám. Než mě převezli na JIP, nahrála jsem svá poslední slova,“ uvedla Ťin.

„Na počátku byla pacientka v kritickém stavu kvůli dlouhodobému nedostatku kyslíku. Léčba byla velmi obtížná,“ řekl lékař Čang Nuo-fu, který stál v čele zdravotnického týmu z provincie Kuang-tung a připravil terapeutický plán. „Velmi si vážíme úspěchu a jsme šťastní, že se vyléčila. A když byla propuštěna z nemocnice, ještě více nás to povzbudilo,” dodal Čang.

Konzultace při její léčbě poskytoval expert na boj s nemocí Covid-1 Čong Nan-šan. „Měla jsem opakované recidivy, ale oni to nevzdávali. Dokonce měli třikrát konzultace na dálku s Čongem Nan-šanem. Věnovali mi ohromné úsilí a energii. Jsem jim za to vděčná.“

„Léčba na JIP trvala 20 dní,“ uvedl Čang. Po ukončení intubace byla pacientka tři dny pozorována a pak byla převezena na běžné oddělení. „Byli jsme tak šťastní, když mohla pro prodělání intubace bezpečně opustit JIP,“ dodal.

Když Ťin odcházela, lékaři jí říkali, co má při rekonvalescenci dělat. „Zkoušejte více cvičit,” pověděl jí lékař Che Sin- liang. Když se ho ptala, jestli je to vůbec možné, odpověděl: „Ano, cvičte tak dlouho, dokud nebudete těžce hekat.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků