Hlavní obsah
Viktor Orbán vítá na budapešťském letišti posádku čínského letadla Foto: MTI

Maďarsko a Slovensko obdržely zásilky zdravotního materiálu z Číny

Maďarsko i Slovensko v úterý převzaly zásilky z Číny, které obsahovaly zdravotnické potřeby. Na budapešťském letišti vítal čínskou posádku sám předseda maďarské vlády Viktor Orbán.

Viktor Orbán vítá na budapešťském letišti posádku čínského letadla Foto: MTI
Maďarsko a Slovensko obdržely zásilky zdravotního materiálu z Číny

Do Maďarska přiletělo letadlo obsahující 70 tun zdravotnických potřeb. „Dostali jsme tři miliony roušek, sto tisíc testerů a 86 dýchacích přístrojů,” uvedl Orbán.

Potvrdil také, že do jeho země by měly v nejbližších dnech dorazit další zásilky z Číny.

Vybavení v boji proti koronaviru obdrželo v úterý také Slovensko, které dostalo 2,5 milionu kusů roušek, 50 tisíc testerů, 20 tisíc kusů ochranného oblečení a 25 tisíc ochranných brýlí. Jedná se o zásilku, která byla dopravena do Prahy a část pak byla přesunuta na Slovensko.

Tizenharmadik nap. Befutott a keleti portyázók újabb szállítmánya. Több mint 3 millió maszk, 100 ezer teszt, 86 lélegeztetőgép Kínából

Tizenharmadik nap. Befutott a keleti portyázók újabb szállítmánya. Több mint 3 millió maszk, 100 ezer teszt, 86 lélegeztetőgép Kínából // Day thirteen. The latest shipment of our Eastern runners just arrived. More than 3 million masks, 100 thousand tests, 86 ventilators from China

Zveřejnil(a) Orbán Viktor dne Úterý 24. března 2020

„Jsem moc rád, že dorazily kamiony s tolik potřebným zdravotním materiálem, který bude následně distribuován tam, kde je ho nejvíc potřeba,” řekl slovenský ministr vnitra Roman Mikulec, který také poděkoval za pomoc České republice při zprostředkování pomoci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků