Hlavní obsah
 

Lékař, který provázel Putina po nemocnici, je nakažený

Šéflékař moskevské nemocnice Kommunarka určené pro nakažené novým koronavirem, který po ní provázel minulý týden prezidenta Vladimira Putina, má pozitivní test na Covid-19. Že je Denis Procenko nakažený, uvedla v úterý ruská státní televize.

 
Lékař, který provázel Putina po nemocnici, je nakažený

Procenko je podle sdělení ruské televize ve dobrém stavu a pracuje i z karantény. Sám pak uvedl na své facebookové stránce: „Ano, mám pozitivní test na CoV, ale cítím se docela dobře. Izoloval jsem se ve své kanceláři, kde jsou všechny podmínky pro práci na dálku pro vedení nemocnice a telemedicínské konzultace.“

Když Putin přijel minulé úterý na neohlášenou návštěvu do nemocnice Kommunarka, kde mluvil s personálem i pacienty, provázel ho právě Procenko. Potřásl si s ním rukou a stáli vedle sebe ve výtahu. Ani jeden z nich neměl roušku nebo respirátor. Ochranný oděv měl Putin jen, když byl na oddělení.

Zatím není známo, zda byl Procenko nakažen už v době, kdy se setkal s Putinem. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uváděl, že všichni, kdo se mají setkat s prezidentem, jsou předem testováni.

Na otázku, zda byl na koronavirus testován i Putin, odpověděl mluvčí: „Putin je testován pravidelně, vše je ok.”

Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) se zdraví s šéflékařem nemocnice Kommunarka Denisem Procenkem

Foto: Sputnik, Reuters

Zatímco minulý týdne bylo v Rusku jen pět set případů, k 31. březnu bylo potvrzeno 2337 nakažených a za poslední den jich přibylo pět set. Nejvíce nakažených - 1613 - je v Moskvě. Rusko zatím uvádí 17 obětí , uvedla agentura TASS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků